Buďte inspirací a určujte styl

10 designových trendů pro příspěvky na sockách 2022

V jednom z předchozích článků jsme se zaměřili na designové trendy webových stránek, tentokrát se ale ponoříme do tajů letošních trendů v oblasti designu sociálních sítí. Pojďme si představit trendy, které vám v roce 2022 rozhodně nesmí uniknout.

Oblast designu se neustále vyvíjí a udržet si tak přehled o aktuálních trendech není vždy jednoduché. Abychom vám pomohli, prohledali jsme web a našli top 10 designových trendů pro příspěvky na sociálních sítích pro rok 2022. Neotálejme a pusťme se společně do toho! 

Maximalismus 

Chcete být vidět? Buďte vidět na maximum! Využijte přehnané barevnosti, různorodost textur, objektů a písem. Není to až příliš? Není! Maximalismus nemá hranice. Využijte váš kreativní potenciál naplno. 

zdroj: freepik.com

Inkluzivita 

Rovnost a prostor pro všechny, nezávisle na věku, rase nebo pohlaví. Princip, který by rozhodně neměl být v roce 2022 upozaděn. Myslete na užití inkluzivních snímků vždy, když vytváříte vizuály pro své příspěvky na Instagramu nebo Facebooku. 

inkluzivita
slack.com

Druhý rozměr stačí 

Designový trend roku 2021, který má své místo i letos. Nebojte do svých příspěvků vkládat 2D ikony a ilustrace. Zakomponujte výrazné obrysy a barvy v podobných tónech. Zvýrazníte tak identitu vaší značky. 

druhy rozmer staci 1
freepik.com

Expresivní písmo 

Nakousli jsme to již u maximalismu. Nebojte se u designu vašich příspěvků experimentovat s typografií. Opřete se o limity fantazie a ukažte publiku, že si s písmem dokážete vyhrát. 

placeit.com

Zenový ráj 

Uklidňující pravidelné linie jako vzor harmonie a klidu. Pokud ještě spojíte jednoduchost s futuristickými prvky, získáte tím jedinečný prostor pro kreativitu. 

zenovy raj
freepik.com

Geometrie 

Své místo našlo užívání geometrických tvarů už v roce 2021. Tento trend nebude však na ústupu ani letos. Ale pozor! Každý tvar má i svůj hlubší význam. Zvažte proto pořádně, zda chcete představit stabilitu značky ve formě čtverců nebo flexibilitu v trojúhelnících. 

geometrie
freepik.com

Patkové písmo 

Pokud se chystáte zapracovat v rámci grafiky částečně i text, dbejte na výběr písma. Je třeba, aby bylo dobře čitelné a vizuálně příjemné a jasné. Patková písma jsou v tomto ohledu nejvhodnější. Jsou univerzální mezi platformami a působí autenticky a důvěryhodně. 

patkove pismo 1
zdroj: w3-lab.com

Výrazné pozadí 

Nudným monochromatickým pozadím letos odzvonilo. Nebojte se nostalgicky využít světlé barevného bloky jako z 90. let. Nejen pozadí si však zaslouží více barevnosti, nezapomínejte ani na ikony a ilustrace. 

rtenka

Zaoblete! 

Z hran pěkně dokulata. Rozviřte energii vašich příspěvků kulatými prvky. Nebojte se vsadit na bubliny, které vytváří přátelskou, zábavnou a živou atmosféru. 

zaoblete

Minimalismus 

Přestože v roce 2022 bude mít hlavní slovo maximalismus, ani s nasazením minimalismu neuděláte chybu. Jen hrst barevných odstínů, jemný font a je to. Přeci jen – v jednoduchosti je krása, no ne? 

minimalismus
zdroj: yellowimages.com

Pokud chcete v roce 2022 oslovit široké publikum, budete muset prvky grafického designu do svých příspěvků na sociálních sítích bezesporu zahrnout. Je pro vás trendy design tak trochu španělská vesnice? Napište nám a my vytvoříme šablonu přímo pro vás. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »