Buďte inspirací a určujte styl

10 designových trendů pro příspěvky na sockách 2022

V jednom z předchozích článků jsme se zaměřili na designové trendy webových stránek, tentokrát se ale ponoříme do tajů letošních trendů v oblasti designu sociálních sítí. Pojďme si představit trendy, které vám v roce 2022 rozhodně nesmí uniknout.

Zpátky na blog

Oblast designu se neustále vyvíjí a udržet si tak přehled o aktuálních trendech není vždy jednoduché. Abychom vám pomohli, prohledali jsme web a našli top 10 designových trendů pro příspěvky na sociálních sítích pro rok 2022. Neotálejme a pusťme se společně do toho! 

Maximalismus 

Chcete být vidět? Buďte vidět na maximum! Využijte přehnané barevnosti, různorodost textur, objektů a písem. Není to až příliš? Není! Maximalismus nemá hranice. Využijte váš kreativní potenciál naplno. 

zdroj: freepik.com

Inkluzivita 

Rovnost a prostor pro všechny, nezávisle na věku, rase nebo pohlaví. Princip, který by rozhodně neměl být v roce 2022 upozaděn. Myslete na užití inkluzivních snímků vždy, když vytváříte vizuály pro své příspěvky na Instagramu nebo Facebooku. 

inkluzivita
slack.com

Druhý rozměr stačí 

Designový trend roku 2021, který má své místo i letos. Nebojte do svých příspěvků vkládat 2D ikony a ilustrace. Zakomponujte výrazné obrysy a barvy v podobných tónech. Zvýrazníte tak identitu vaší značky. 

druhy rozmer staci 1
freepik.com

Expresivní písmo 

Nakousli jsme to již u maximalismu. Nebojte se u designu vašich příspěvků experimentovat s typografií. Opřete se o limity fantazie a ukažte publiku, že si s písmem dokážete vyhrát. 

placeit.com

Zenový ráj 

Uklidňující pravidelné linie jako vzor harmonie a klidu. Pokud ještě spojíte jednoduchost s futuristickými prvky, získáte tím jedinečný prostor pro kreativitu. 

zenovy raj
freepik.com

Geometrie 

Své místo našlo užívání geometrických tvarů už v roce 2021. Tento trend nebude však na ústupu ani letos. Ale pozor! Každý tvar má i svůj hlubší význam. Zvažte proto pořádně, zda chcete představit stabilitu značky ve formě čtverců nebo flexibilitu v trojúhelnících. 

geometrie
freepik.com

Patkové písmo 

Pokud se chystáte zapracovat v rámci grafiky částečně i text, dbejte na výběr písma. Je třeba, aby bylo dobře čitelné a vizuálně příjemné a jasné. Patková písma jsou v tomto ohledu nejvhodnější. Jsou univerzální mezi platformami a působí autenticky a důvěryhodně. 

patkove pismo 1
zdroj: w3-lab.com

Výrazné pozadí 

Nudným monochromatickým pozadím letos odzvonilo. Nebojte se nostalgicky využít světlé barevného bloky jako z 90. let. Nejen pozadí si však zaslouží více barevnosti, nezapomínejte ani na ikony a ilustrace. 

rtenka

Zaoblete! 

Z hran pěkně dokulata. Rozviřte energii vašich příspěvků kulatými prvky. Nebojte se vsadit na bubliny, které vytváří přátelskou, zábavnou a živou atmosféru. 

zaoblete

Minimalismus 

Přestože v roce 2022 bude mít hlavní slovo maximalismus, ani s nasazením minimalismu neuděláte chybu. Jen hrst barevných odstínů, jemný font a je to. Přeci jen – v jednoduchosti je krása, no ne? 

minimalismus
zdroj: yellowimages.com

Pokud chcete v roce 2022 oslovit široké publikum, budete muset prvky grafického designu do svých příspěvků na sociálních sítích bezesporu zahrnout. Je pro vás trendy design tak trochu španělská vesnice? Napište nám a my vytvoříme šablonu přímo pro vás. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021