Buďte inspirací a určujte styl

10 tipů pro oživení příspěvků na sociálních sítích

Jak zaujmout stávající i nové publikum pestrými příspěvky na sociálních sítích? Jakým způsobem zlepšit váš content plán? Nedávné studie ukázaly, že 41 % followerů přestalo sledovat své oblíbence na Facebooku a Instagramu, protože měli pocit, že obsah pro ně není již relevantní. Navíc celých 46 % uživatelů zrušilo sledování z důvodu velkého množství příspěvků, zatímco 18 % zrušilo sledování kvůli nedostatečnému množství postnutých příspěvků. Pokud nechcete, aby se to stalo i vám, čtěte dál. Podělíme se s vámi o několik tipů.

Zpátky na blog

Rozšiřte potenciální zákazníky pomocí blogu

Píšete blog? A proč o tom vaši followeři neví? Zveřejňujte své články na sociálních sítích. Ale neomezujte se jen na firemní Facebook. Nebojte se odkázat je na blog třeba i na LinkedINu. Nejen že představíte svůj blog širšímu publiku a získáte větší návštěvnost webu, ale dokážete vaším followerům, že rozumíte tomu, co děláte.

Zapojte publikum!

Všechny sociální sítě jsou primárně určeny ke komunikaci a sdílení názorů. Využijte všech zbraní a podněcujte followery tak, aby reagovali právě na vaše příspěvky. Ankety, komentáře, reposty… Nejen že zvýšíte dosahy, ale zároveň vás reakce můžou inspirovat k vytvoření dalšího contentu. 

Nebojte se emoji

Bez ohledu na to, na jaké sociální síti je budete používat,  emotikony zvýší vaše dosahy a zlepší míru prokliků. Dle výzkumů je v online světě využívá až 92 % lidí a zvyšují tak organicky dosah jednotlivých postů.

Nechte je nahlédnout pod pokličku

Vezměte vaše followery k vám do firmy a proveďte je.  Ukažte jim, jak skvělý tým jste a jak máte rozdělené role. Personifikujte. „Zlidštíte“ tak vaši značku a zároveň získáte větší dosahy. Dle průzkumů totiž obrázky s lidmi získávají o 38 % více lajků.

imcerny tym

Nezapomínejte na videa

Až 64 % spotřebitelů u daného obchodníka nakoupí po zhlédnutí videa na sociálních sítích. Videoobsah je skvělý způsob, jak osvěžit váš firemní Facebook i instagramový profil.

Využijte nových produktů

Udělejte velké haló z vašich novinek. Hrajte si s načasováním a zveřejňuje novinky dříve, než je dáte do prodeje. Na propojení e-shopu napřímo s instagramem si ještě chvilku počkáme (ale už se na tom pracuje!), avšak už nyní lze označovat konkrétní produkty a odkázat zákazníka na vaše webové stránky. 

Nemáte nápad na příspěvek? Využijte UCG!

Tato zkratka ukrývá termín User Generated Content. Dejte důraz na to, v jakém kontextu vás uživatelé zmiňují, co o vás píší a využijte toho. Sledujte zmínky, pište si tipy ze soukromých zpráv a sledujte hashtagy. Vytvoříte tak důvěrný vztah mezi vaší značkou a vašimi zákazníky. Navíc tak podpoříte další označování a sdílení vašeho obsahu.

Používejte kvalitní fotografie

Pokud nemáte k dispozici fotografa, nezoufejte. Nemusíte hned najímat profeisonála. Kvalitní fotografie je však základ, který vám pomůže generovat větší návštěvnost a potenciální zákazníky. Bude vám k tomu smartphone s dobrým fotoaparátem a několik jednoduchých pravidel, jak fotografovat. Pak už vám budou stačit jednoduché úpravy ve Photoshopu nebo Canvě.

Kvalitni a nekvalitni fotografie
Dobrá kompozice, dostatečné osvětlení a postprodukce jsou základ při tvoření obsahu na sociální sítě.

Chlubte se

Byli jste v poslední době oceněni? Dosáhli jste nějaké úspěchu? Dejte to na odiv! Ať už je jakkoliv, sdílejte novinky přímo s vašimi followery. Nezapomeňte ani na případové studie. Bez ohledu na to, v čem podnikáte, dokážete vždy případovou studii vytvořit. Nebo požádejte přímo vaše zákazníky, aby zhodnotili vaši práci.

 Recyklujte

Pokud najdete starší blogový článek, nebo příspěvek, který měl velký ohlas, neváhejte a postněte ho znovu. Samozřejmě jen v případě, že je relevantní. Repostovat můžete i skrze sociální sítě. Měli jste úspěšný post na Twitteru? Postněte ho nyní na Facebooku. Nahráli jste video jen na Youtube? Pochlubte se s ním i na Instagram.

Až vás bude zase někdo přesvědčovat o tom, že na svých firemních sociálních sítích nemá co postovat, vzpomeňte si na tento článek a pošlete mu ho. Každá společnost má své cílové publikum, kterému má co nabídnout. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Novinky

PANTONE barva roku 2022

Červená, modrá, nebo černá? Ani jedna. Barvou roku pro letošní rok se stala fialová s kódem 17-3938 a názvem Very Peri. Co vyjadřuje a jak ji kombinovat s ostatními barvami? Čtěte dále.  

Číst více »
Podcast

6 nejzajímavějších českých podcastů o marketingu a podnikání

Podcast. Dnes už pravděpodobně není nikdo, kdo by nevěděl, o co se jedná. Není divu. Podcasty zažívají v České republice doslova boom. Jaké jsou jejich výhody? Můžete si je pustit kdekoliv, při jakékoliv činnosti a dokonce nemusíte být ani online. Jsme velcí milovníci podcastů, proto jsme se vám rozhodli představit 6 nejzajímavějších podcastů o marketingu a podnikání, které za to z našeho pohledu rozhodně stojí. Tak jdeme na to!

Číst více »
Webové stránky

Cookies pouze s aktivním souhlasem. Nové změny od 1. ledna 2022.

V poslanecké sněmovně byla schválena novela zákona o sběru osobních dat uživatelů na internetu. Tyto změny se dotknou každého z vás, kdo na svých stránkách nebo v aplikacích používáte běžné nástroje jako jsou měření návštěvnosti, sběr statistik, nebo třeba nabízení podobných produktů podle uživatelského chování. A logicky se to týká i e-shopů. Až do konce roku 2021 můžete cookies sbírat a ukládat tak, jak jste byli dosud zvyklí. Od nového roku se však pravidla změní. 

Číst více »
Rady a tipy

Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021