Buďte inspirací a určujte styl

Buďte inspirací
a určujte styl

10 tipů pro oživení příspěvků na sociálních sítích

Jak zaujmout stávající i nové publikum pestrými příspěvky na sociálních sítích? Jakým způsobem zlepšit váš content plán? Nedávné studie ukázaly, že 41 % followerů přestalo sledovat své oblíbence na Facebooku a Instagramu, protože měli pocit, že obsah pro ně není již relevantní. Navíc celých 46 % uživatelů zrušilo sledování z důvodu velkého množství příspěvků, zatímco 18 % zrušilo sledování kvůli nedostatečnému množství postnutých příspěvků. Pokud nechcete, aby se to stalo i vám, čtěte dál. Podělíme se s vámi o několik tipů.

Zpátky na blog

Rozšiřte potenciální zákazníky pomocí blogu

Píšete blog? A proč o tom vaši followeři neví? Zveřejňujte své články na sociálních sítích. Ale neomezujte se jen na firemní Facebook. Nebojte se odkázat je na blog třeba i na LinkedINu. Nejen že představíte svůj blog širšímu publiku a získáte větší návštěvnost webu, ale dokážete vaším followerům, že rozumíte tomu, co děláte.

Zapojte publikum!

Všechny sociální sítě jsou primárně určeny ke komunikaci a sdílení názorů. Využijte všech zbraní a podněcujte followery tak, aby reagovali právě na vaše příspěvky. Ankety, komentáře, reposty… Nejen že zvýšíte dosahy, ale zároveň vás reakce můžou inspirovat k vytvoření dalšího contentu. 

Nebojte se emoji

Bez ohledu na to, na jaké sociální síti je budete používat,  emotikony zvýší vaše dosahy a zlepší míru prokliků. Dle výzkumů je v online světě využívá až 92 % lidí a zvyšují tak organicky dosah jednotlivých postů.

Nechte je nahlédnout pod pokličku

Vezměte vaše followery k vám do firmy a proveďte je.  Ukažte jim, jak skvělý tým jste a jak máte rozdělené role. Personifikujte. „Zlidštíte“ tak vaši značku a zároveň získáte větší dosahy. Dle průzkumů totiž obrázky s lidmi získávají o 38 % více lajků.

imcerny tym

Nezapomínejte na videa

Až 64 % spotřebitelů u daného obchodníka nakoupí po zhlédnutí videa na sociálních sítích. Videoobsah je skvělý způsob, jak osvěžit váš firemní Facebook i instagramový profil.

Využijte nových produktů

Udělejte velké haló z vašich novinek. Hrajte si s načasováním a zveřejňuje novinky dříve, než je dáte do prodeje. Na propojení e-shopu napřímo s instagramem si ještě chvilku počkáme (ale už se na tom pracuje!), avšak už nyní lze označovat konkrétní produkty a odkázat zákazníka na vaše webové stránky. 

Nemáte nápad na příspěvek? Využijte UCG!

Tato zkratka ukrývá termín User Generated Content. Dejte důraz na to, v jakém kontextu vás uživatelé zmiňují, co o vás píší a využijte toho. Sledujte zmínky, pište si tipy ze soukromých zpráv a sledujte hashtagy. Vytvoříte tak důvěrný vztah mezi vaší značkou a vašimi zákazníky. Navíc tak podpoříte další označování a sdílení vašeho obsahu.

Používejte kvalitní fotografie

Pokud nemáte k dispozici fotografa, nezoufejte. Nemusíte hned najímat profeisonála. Kvalitní fotografie je však základ, který vám pomůže generovat větší návštěvnost a potenciální zákazníky. Bude vám k tomu smartphone s dobrým fotoaparátem a několik jednoduchých pravidel, jak fotografovat. Pak už vám budou stačit jednoduché úpravy ve Photoshopu nebo Canvě.

Kvalitni a nekvalitni fotografie
Dobrá kompozice, dostatečné osvětlení a postprodukce jsou základ při tvoření obsahu na sociální sítě.

Chlubte se

Byli jste v poslední době oceněni? Dosáhli jste nějaké úspěchu? Dejte to na odiv! Ať už je jakkoliv, sdílejte novinky přímo s vašimi followery. Nezapomeňte ani na případové studie. Bez ohledu na to, v čem podnikáte, dokážete vždy případovou studii vytvořit. Nebo požádejte přímo vaše zákazníky, aby zhodnotili vaši práci.

 Recyklujte

Pokud najdete starší blogový článek, nebo příspěvek, který měl velký ohlas, neváhejte a postněte ho znovu. Samozřejmě jen v případě, že je relevantní. Repostovat můžete i skrze sociální sítě. Měli jste úspěšný post na Twitteru? Postněte ho nyní na Facebooku. Nahráli jste video jen na Youtube? Pochlubte se s ním i na Instagram.

Až vás bude zase někdo přesvědčovat o tom, že na svých firemních sociálních sítích nemá co postovat, vzpomeňte si na tento článek a pošlete mu ho. Každá společnost má své cílové publikum, kterému má co nabídnout. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Kartička s popiskem content plán a plánovače příspěvků.
Sociální sítě

Content plán a plánovače příspěvků – skvělí pomocníci při tvorbě obsahu pro sociální sítě

Za jak dlouho jste schopni vytvořit a naplánovat příspěvek? Z vlastní zkušenosti víme, že to může být otázka pár minut minut, ale třeba také hodiny. Proč zbytečně ztrácet čas, když můžete mít vše bez starostí, bez nervů a ještě ušetřený čas věnovat něčemu jinému – třeba rozvoji firmy? Rozhodli jsme se s vámi podělit o několik tipů, jaký si vytvořit content plán. A k tomu připojíme i srovnání nejlepších plánovačů pro efektivnější práci.

Číst více »
Kartička s popiskem content plán a plánovače příspěvků.
Sociální sítě

Content plán a plánovače příspěvků – skvělí pomocníci při tvorbě obsahu pro sociální sítě

Za jak dlouho jste schopni vytvořit a naplánovat příspěvek? Z vlastní zkušenosti víme, že to může být otázka pár minut minut, ale třeba také hodiny. Proč zbytečně ztrácet čas, když můžete mít vše bez starostí, bez nervů a ještě ušetřený čas věnovat něčemu jinému – třeba rozvoji firmy? Rozhodli jsme se s vámi podělit o několik tipů, jaký si vytvořit content plán. A k tomu připojíme i srovnání nejlepších plánovačů pro efektivnější práci.

Číst více »
Sociální sítě

Jak začít s firemní komunikací na sociálních sítích v 10 bodech

Není žádnou novinkou, že sociální sítě vládnou světu. A že na nich ještě nejste? Čím dříve začnete, tím lépe. Mějte ale na paměti, že to není jen o přidání jednoho příspěvku za měsíc a myslet si, že budete mít vystaráno. Musíte myslet na to, že potřebujete člověka na tvorbu obsahu a také budget pro reklamní kampaně. Pokud stále váháte, zda vůbec začít sociální sítě pro vaši firmu vytvářet, čtěte dál. V několika následujících bodech vám pomůžeme s orientací v záplavě sociálních sítí.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021