Buďte inspirací a určujte styl

10 tipů pro oživení příspěvků na sociálních sítích

Jak zaujmout stávající i nové publikum pestrými příspěvky na sociálních sítích? Jakým způsobem zlepšit váš content plán? Nedávné studie ukázaly, že 41 % followerů přestalo sledovat své oblíbence na Facebooku a Instagramu, protože měli pocit, že obsah pro ně není již relevantní. Navíc celých 46 % uživatelů zrušilo sledování z důvodu velkého množství příspěvků, zatímco 18 % zrušilo sledování kvůli nedostatečnému množství postnutých příspěvků. Pokud nechcete, aby se to stalo i vám, čtěte dál. Podělíme se s vámi o několik tipů.

Zpátky na blog

Rozšiřte potenciální zákazníky pomocí blogu

Píšete blog? A proč o tom vaši followeři neví? Zveřejňujte své články na sociálních sítích. Ale neomezujte se jen na firemní Facebook. Nebojte se odkázat je na blog třeba i na LinkedINu. Nejen že představíte svůj blog širšímu publiku a získáte větší návštěvnost webu, ale dokážete vaším followerům, že rozumíte tomu, co děláte.

Zapojte publikum!

Všechny sociální sítě jsou primárně určeny ke komunikaci a sdílení názorů. Využijte všech zbraní a podněcujte followery tak, aby reagovali právě na vaše příspěvky. Ankety, komentáře, reposty… Nejen že zvýšíte dosahy, ale zároveň vás reakce můžou inspirovat k vytvoření dalšího contentu. 

Nebojte se emoji

Bez ohledu na to, na jaké sociální síti je budete používat,  emotikony zvýší vaše dosahy a zlepší míru prokliků. Dle výzkumů je v online světě využívá až 92 % lidí a zvyšují tak organicky dosah jednotlivých postů.

Nechte je nahlédnout pod pokličku

Vezměte vaše followery k vám do firmy a proveďte je.  Ukažte jim, jak skvělý tým jste a jak máte rozdělené role. Personifikujte. „Zlidštíte“ tak vaši značku a zároveň získáte větší dosahy. Dle průzkumů totiž obrázky s lidmi získávají o 38 % více lajků.

imcerny tym

Nezapomínejte na videa

Až 64 % spotřebitelů u daného obchodníka nakoupí po zhlédnutí videa na sociálních sítích. Videoobsah je skvělý způsob, jak osvěžit váš firemní Facebook i instagramový profil.

Využijte nových produktů

Udělejte velké haló z vašich novinek. Hrajte si s načasováním a zveřejňuje novinky dříve, než je dáte do prodeje. Na propojení e-shopu napřímo s instagramem si ještě chvilku počkáme (ale už se na tom pracuje!), avšak už nyní lze označovat konkrétní produkty a odkázat zákazníka na vaše webové stránky. 

Nemáte nápad na příspěvek? Využijte UCG!

Tato zkratka ukrývá termín User Generated Content. Dejte důraz na to, v jakém kontextu vás uživatelé zmiňují, co o vás píší a využijte toho. Sledujte zmínky, pište si tipy ze soukromých zpráv a sledujte hashtagy. Vytvoříte tak důvěrný vztah mezi vaší značkou a vašimi zákazníky. Navíc tak podpoříte další označování a sdílení vašeho obsahu.

Používejte kvalitní fotografie

Pokud nemáte k dispozici fotografa, nezoufejte. Nemusíte hned najímat profeisonála. Kvalitní fotografie je však základ, který vám pomůže generovat větší návštěvnost a potenciální zákazníky. Bude vám k tomu smartphone s dobrým fotoaparátem a několik jednoduchých pravidel, jak fotografovat. Pak už vám budou stačit jednoduché úpravy ve Photoshopu nebo Canvě.

Kvalitni a nekvalitni fotografie
Dobrá kompozice, dostatečné osvětlení a postprodukce jsou základ při tvoření obsahu na sociální sítě.

Chlubte se

Byli jste v poslední době oceněni? Dosáhli jste nějaké úspěchu? Dejte to na odiv! Ať už je jakkoliv, sdílejte novinky přímo s vašimi followery. Nezapomeňte ani na případové studie. Bez ohledu na to, v čem podnikáte, dokážete vždy případovou studii vytvořit. Nebo požádejte přímo vaše zákazníky, aby zhodnotili vaši práci.

 Recyklujte

Pokud najdete starší blogový článek, nebo příspěvek, který měl velký ohlas, neváhejte a postněte ho znovu. Samozřejmě jen v případě, že je relevantní. Repostovat můžete i skrze sociální sítě. Měli jste úspěšný post na Twitteru? Postněte ho nyní na Facebooku. Nahráli jste video jen na Youtube? Pochlubte se s ním i na Instagram.

Až vás bude zase někdo přesvědčovat o tom, že na svých firemních sociálních sítích nemá co postovat, vzpomeňte si na tento článek a pošlete mu ho. Každá společnost má své cílové publikum, kterému má co nabídnout. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021