Buďte inspirací a určujte styl

13 způsobů, jak zvětšit vaši fanouškovskou základnu na sociálních sítích

Pátek třináctého. Den, kvůli kterému paraskavedekatriafobici ráno hrůzou nevstávají ani z postele. Ale i my ostatní skepticky pohlížíme na jindy milované kočičí mazlíčky, jejichž černá barva nás zrovna dnes irituje. Nekoukáme po ránu do zrcadla, protože jistě právě dnes praskne, jako jsme se sebekriticky obávali už tolikrát. Pro jistotu nesolíme a jakýkoliv žebřík či jen schůdky jsou pro nás vyloženě tabu. Snažíme se prostě přežít a na zlořečenou třináctku jednoduše zapomenout.

Zpátky na blog

My vám ale ukážeme, že není třeba toto obávané číslo hned zatracovat. Dovolte nám představit vám třináct způsobů, jak zvětšit vaši fanouškovskou základnu na sociálních sítích. A že nejste pověrčiví? Tím lépe!

1. Komentujte strategicky

Pokud chcete, abyste byli na očích co nejvíce lidem a aby je to k vám táhlo, je třeba interagovat  se sociálními médii i jiných uživatelů, značek, firem. Vyberte si pro začátek pět značek, které jsou podobné vašemu vlastnímu působení, a každý týden okomentujete jejich tři poslední fotografie. Dostanete se tak do povědomí jejich fanoušků, tedy lidem, kteří se zajímají o váš obor.

2. Nezapomínejte na Like

Instagram v nedávné době ovládla aktualizace, která vám umožňuje ukázat, jaké komentáře vás zaujaly, potěšily, pobavily… Ano, jedná se o likeování jako znáte z Facefooku. Tím se otevírá další a také velmi snadný způsob jak více komunikovat a přibližovat se lidem.

Populární účty mohou získat stovky komentářů. Nezapomínejte tak ani na předešlý krok. Pročtěte si i komentáře oněch pěti značek, které jste si vybrali jako vám podobné a ohodnoťte ty, které vás zaujmou. Tím se zviditelníte u potencionálních fanoušků a vaše základna poroste.
Neopomeňte také olikeovat komentáře u svých vlastních fotografií.

3. Tvořte své příběhy

Instagram Stories a live-streaming obecně dokáže leckoho vyděsit podobně jako zmiňovaný pátek třináctého, ale je třeba si říct, že se jedná o užitečný nástroj, jak poskytnout více informací o vás a vašem podnikání zajímavou a atraktivní formou. Bojíte-li se přímo videí, začněte se slideshow fotografií.

4. Vysílejte živě

Opět platí, že live-streaming je velký bubák a mnohým jistě přijde, že kupa snahy je odměněna hrstičkou výsledků. Nenechte se odradit a nechte nahlédnout své fanoušky do vašeho provozu, pozvěte je na firemní akce, ukažte jim svou vizi a buďte jim blíž.

5. Fanoušky si jednoduše pozvěte

Vyzvěte uživatele likeující nějaký z vašich příspěvků, aby tak učinili i pro celou vaši stránku. Za dotaz přece nic nedáte.

6. Cvrlikejte živě

Vytrhněte své fanoušky ze čtecího stereotypu a potěšte je videem. Ano, do třetice znovu video, ale vězte, že tím své fanoušky příjemně překvapíte. K vytvoření videa můžete snadno využít aplikace a video poběží současně také na vašem Periscope účtě. Dvě mouchy jednou ranou.

Twitter také nově podporuje 360° živé přenosy.

7. Využijte celou sto čtyřicítku

Od minulého roku se nově do 140 znakového limitu tweetu nezapočítávají uživatelská @jména při odpovědích a přílohy jako fotografie, Gify, videa nebo ankety. Nyní toho na srdci můžete mít přece jen o něco více.

8. Videa počtvrté…

A pro dnešek naposledy. Ale je třeba si skutečně uvědomit, jak je video přínosné a pro vašeho fanouška, ať už stávajícího či potencionálního, atraktivní. Není třeba nákladného natáčení. Pro začátek třeba jen rozpohybujte fotky, přidejte hudbu, cílený text a čekejte na odezvu. Zkrátka prezentujte se multimediálně. Pro inspiraci se můžete podívat na naše nové video.

9. Reprezentativní fotografie

Používejte do svých příspěvků skutečně kvalitní fotografie. I když je známo, že obrázek vydá za tisíc slov, nekvalitní, neostré, nezajímavé nebo dokonce nudné fotografie dokáží až smutně mlčet. Nemáte-li možnost pořídit adekvátně kvalitní fotografii, nabízí se možnost využití fotobanky. Kterou vybrat tak, abyste neporušovali autorský zákon? Přečtěte si článek ZDE.

10. Udržujte účty v chodu

Zahálka je přirozeným nepřítelem fanoušků. Pokud nebudete svým příznivcům servírovat čerstvé a chutné příspěvky, poohlédnou se jinde. Nenechte je utéct a buďte aktivní alespoň třikrát do týdne.

11. Příběhy táhnou

Zamyslete se nad příběhem vaší společnosti, nad příběhem který byste rádi předali svým klientům a v tomto duchu sestavujte své příspěvky. Dobrý příběh si své diváky vždy najde.

12. Bavte se a objevujte

Neberte sociální sítě jako nepříjemnou povinnost, ale s chutí zkoušejte novinky, které vám sociální sítě nabízejí. I kdyby nebyly klíčové pro vaše podnikání, ukážete tak příznivcům, že jdete s dobou.

13. Interakce, interakce a interakce

Těžko hledat účinnější způsob, jak být vidět a dostat se do povědomí těch správných lidí. Likeujte, kometujte a sdílejte. Rozšiřte pětičlennou flotilu konkurenčních značek, které jste si vybrali v prvním kroku a vydejte se s ní i do dalších sociálních vod.

Třináctka je tímto kompletní a pokud teď máte svíravý pocit, jako by vám přes cestu přeběhla ona nešťastná černá kočka; marně přemýšlíte, kde při svém podnikání ukrojíte dostatek času, aby vás sociální sítě nesemlely, ale naopak abyste na nich profitovali, netřeba věšet hlavu. V IMCerny jsme připraveni podat vám pomocnou ruku a provést vás spletitými nástrahami sociálního života.

pátek 13 pomocná ruka
Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021