6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Krok 1: Určete si cíle 

            Než se do čehokoliv pustíte, zastavte se a ujasněte si, co od sociálních sítí čekáte. Chcete generovat přímé prodeje? Chcete zlepšit dostupnost zákaznického servisu? Nebo jen navázat bližší vztah se zákazníky? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou ujasnit si, jaký typ příspěvků je pro vás vhodný a podle toho se rozhodnout, jak sociální sítě uchopit jako celek.   

Krok 2: Vyberte správce sociálních sítí 

          Už víte, komu svěříte tvorbu obsahu? Kdo bude udržovat vaše stránky a profily na sociálních sítích aktivní? Kdo se stane tváří vašeho online businessu, se kterou se setkají zákazníci při komunikaci? Potřebujete člověka, který své práci bude rozumět a který dokáže správně nastavit marketingový plán pro sociální sítě. 

spravce socialnich siti
Vyberte si kvalitního správce sociálních sítí.

Krok 3: Vymezte si cílovou skupinu 

            Už víte, co očekáváte, jaký je váš cíl a kdo bude mít dění okolo sítí na svých bedrech? Nastala chvíle soustředit se na cílovou skupinu. Kdo je vlastně vaše cílová skupina? Kde tráví nejvíce času online, na které sítě se soustředit nejvíce? Jaká témata je zajímají a která jsou zcela mimo jejich zájem? Mějte neustále na paměti, že právě tuto část zákazníků chcete získat a oslovit, musíte tak přizpůsobit obsah právě pro ně. 

cilova skupina
Definujte si svou cílovou skupinu.

Krok 4: Tvořte úžasný obsah 

            Dobrá rada do začátku – nevzdávejte se. Pokud znáte svoji cílovku a víte, co jí chcete nabídnout, pak vás čeká ještě mnoho práce s celkovou komunikací, ať už se jedná o samotné příspěvky nebo jednotlivé konverzace. Cesta k vybudování loajálních sledujících není jednoduchá, ale časem sklidíte plody svých dlouhodobých snah a důslednosti. 

Krok 5: Vytvořte si plán 

            Znáte už téměř vše, co je k rozjezdu sociálních sítí třeba. Už zbývá jen jediné – naplánovat si cestu, která vás dovede k vytouženému cíli. Je nutné zařadit péči o sociální sítě do své každodenní pracovní rutiny. Pokud vaši sledující, potažmo zákazníci, uvidí, že jim ochotně věnujete péči, vytvoří si s vaší firmou hlubší vztah. 

naplanujte si content
Za úšpěsnými sociálními sítěmi stojí tým odborníků s promyšleným plánem.

Krok 6: Zaměřte se na kvalitu 

            Drobná rada na závěr. Nedávejte důraz na kvantitu, ale tvořte kvalitní a čtivé příspěvky poutající pozornost. Souboj kvantity a kvality se netýká jen příspěvků. Stejně tak jistě oceníte 1000 loajálních a aktivních sledujících než 10 000 těch, kteří s vámi budou mít nulovou interakci. Někdy méně skutečně znamená více. 

            V současnosti využívají sociální sítě globálně dvě třetiny lidí, kteří mají přístup k internetovému připojení. To už stojí za to být součástí, ne? A že si stále nejste jistí, jak ovládnout sociální sítě a nemáte vlastní představu o správě sociálních sítí? Se správou vám ochotně pomůže náš tým zkušených odborníků. Pokud jste si se správou jistí v kramflecích, ale stále vašim textům chybí ten správný šmrnc, neváhejte se obrátit na tým precizních copywriterů, kteří mají ten správný zápal pro věc. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »