Buďte inspirací a určujte styl

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Zpátky na blog

Krok 1: Určete si cíle 

            Než se do čehokoliv pustíte, zastavte se a ujasněte si, co od sociálních sítí čekáte. Chcete generovat přímé prodeje? Chcete zlepšit dostupnost zákaznického servisu? Nebo jen navázat bližší vztah se zákazníky? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou ujasnit si, jaký typ příspěvků je pro vás vhodný a podle toho se rozhodnout, jak sociální sítě uchopit jako celek.   

Krok 2: Vyberte správce sociálních sítí 

          Už víte, komu svěříte tvorbu obsahu? Kdo bude udržovat vaše stránky a profily na sociálních sítích aktivní? Kdo se stane tváří vašeho online businessu, se kterou se setkají zákazníci při komunikaci? Potřebujete člověka, který své práci bude rozumět a který dokáže správně nastavit marketingový plán pro sociální sítě. 

spravce socialnich siti
Vyberte si kvalitního správce sociálních sítí.

Krok 3: Vymezte si cílovou skupinu 

            Už víte, co očekáváte, jaký je váš cíl a kdo bude mít dění okolo sítí na svých bedrech? Nastala chvíle soustředit se na cílovou skupinu. Kdo je vlastně vaše cílová skupina? Kde tráví nejvíce času online, na které sítě se soustředit nejvíce? Jaká témata je zajímají a která jsou zcela mimo jejich zájem? Mějte neustále na paměti, že právě tuto část zákazníků chcete získat a oslovit, musíte tak přizpůsobit obsah právě pro ně. 

cilova skupina
Definujte si svou cílovou skupinu.

Krok 4: Tvořte úžasný obsah 

            Dobrá rada do začátku – nevzdávejte se. Pokud znáte svoji cílovku a víte, co jí chcete nabídnout, pak vás čeká ještě mnoho práce s celkovou komunikací, ať už se jedná o samotné příspěvky nebo jednotlivé konverzace. Cesta k vybudování loajálních sledujících není jednoduchá, ale časem sklidíte plody svých dlouhodobých snah a důslednosti. 

Krok 5: Vytvořte si plán 

            Znáte už téměř vše, co je k rozjezdu sociálních sítí třeba. Už zbývá jen jediné – naplánovat si cestu, která vás dovede k vytouženému cíli. Je nutné zařadit péči o sociální sítě do své každodenní pracovní rutiny. Pokud vaši sledující, potažmo zákazníci, uvidí, že jim ochotně věnujete péči, vytvoří si s vaší firmou hlubší vztah. 

naplanujte si content
Za úšpěsnými sociálními sítěmi stojí tým odborníků s promyšleným plánem.

Krok 6: Zaměřte se na kvalitu 

            Drobná rada na závěr. Nedávejte důraz na kvantitu, ale tvořte kvalitní a čtivé příspěvky poutající pozornost. Souboj kvantity a kvality se netýká jen příspěvků. Stejně tak jistě oceníte 1000 loajálních a aktivních sledujících než 10 000 těch, kteří s vámi budou mít nulovou interakci. Někdy méně skutečně znamená více. 

            V současnosti využívají sociální sítě globálně dvě třetiny lidí, kteří mají přístup k internetovému připojení. To už stojí za to být součástí, ne? A že si stále nejste jistí, jak ovládnout sociální sítě a nemáte vlastní představu o správě sociálních sítí? Se správou vám ochotně pomůže náš tým zkušených odborníků. Pokud jste si se správou jistí v kramflecích, ale stále vašim textům chybí ten správný šmrnc, neváhejte se obrátit na tým precizních copywriterů, kteří mají ten správný zápal pro věc. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021