6 nejzajímavějších českých podcastů o marketingu a podnikání

Podcast. Dnes už pravděpodobně není nikdo, kdo by nevěděl, o co se jedná. Není divu. Podcasty zažívají v České republice doslova boom. Jaké jsou jejich výhody? Můžete si je pustit kdekoliv, při jakékoliv činnosti a dokonce nemusíte být ani online. Jsme velcí milovníci podcastů, proto jsme se vám rozhodli představit 6 nejzajímavějších podcastů o marketingu a podnikání, které za to z našeho pohledu rozhodně stojí. Tak jdeme na to!

Mladypodnikatel.cz

Nejlepší podcast o byznysu v Česku. Věnuje se nejen podnikání a marketingu, ale také osobnímu rozvoji. Měl by ho znát každý podnikatel, a to ať ten začínající, tak i zkušený. Autorem je Jiří Rostecký, držitel ocenění Forbes 30 pod 30, který ho založil už v roce 2015. Najdete v něm stovky bezplatných rozhovorů s úspěšnými osobnostmi ze světa byznysu a naladit si ho můžete na Spotify, iTunes nebo na Google Podcastech. 

Na vlně podnikání 

Obsahuje inspirativní rozhovory s výjimečnými podnikateli, manažery a freelancery, kteří sdílí své byznysové znalosti. Autorem je Dan Tržil a epizody jsou 15 – 20 minut, takže ideální čas na udržení pozornosti po celou dobu poslechu. Na vlně podnikání se můžete svézt na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. 

Marketing Insider 

V tomto podcastu můžete nahlédnout do zákulisí nejúspěšnějších značek českého marketingu a pod ruce zástupcům největších českých médií. Inspirujte se u těch nejlepších z nejlepších. Stopáž jednoho dílu má 30 – 60 minut a poslechnout jednotlivé epizody můžete a Spotify, iTunes nebo na Stitcheru. 

Včeliště podcast 

Podcast, který se věnuje obsahovému online marketingu. Zajímavá inspirace, nápady, hosté i témata. Jedna epizoda trvá průměrně kolem 30 minut. Včeliště podcast najdete na Spotify i na Apple Podcasts. 

Z Podpalubí 

Od podnikatelských lekcí, přes fuckupy až po skvělé nápady a strategie. To je podcast Z Podpalubí. Jedná so podcast jednoho ze spoluzakladatelů Frella Karla Dytrycha. Z Podpalubí najdete na Spotify, Apple Podcasts nebo třeba i na Soundcloudu a očekávat můžete hodinu až hodinu a půl opravdu zajímavých rozhovorů, které nejdou jen po povrchu. 

Na volné noze 

Na závěr si dovolíme oslovit i freelancery. Založený v roce 2005 Robertem Vlachem, který je podnikatelem, poradcem a popularizátorem podnikání na volné noze. Cílem podcastu je podpora a propagace českých profesionálů a freelancerů. Podcast můžete poslouchat na Spotify nebo třeba na Apple Podcasts. 

V podcastech najdete nejen zdroj zábavy, ale i možnost dalšího vzdělávání. Ve všech směrech se jedná o unikátní inspirativní zdroj. A to nejen po pracovní stránce. Posloucháte některé z vybraných podcastů? Narazili jste na nějaký, který vás doslova okouzlil? Dejte nám vědět! 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »