Buďte inspirací a určujte styl

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Zpátky na blog

Publikujte relevantní content 

Lidé si koupí pouze to, co potřebují nebo to, po čem touží. Pokud obsah landing page neodpovídá přáním zákazníků, pak takový obsah vůbec nevytvářejte.  

Piště stručně a s přehledem 

Jděte přímo k jádru věci. Text by měl být trochu k zamyšlení a měl by poskytnout potřebné informace, ale neměl by být až příliš dlouhý. Se správnou podobou textů si nechte poradit od těch, kteří tomu rozumí. 

copywriter
Základní pravidlo: piště stručně a s přehledem.

Dbejte na rozložení 

Vnímejte, jak jsou při tvorbě webové stránky jednotlivé elementy na landing page rozložené. Rozložte je tak, aby byly vizuálně příjemné, optimálně je uložte do vzoru F nebo Z. 

F and Z patterns.png
Zdroj: www.justinmind.com

Povolte konverzi 

Cesta ke konverzi musí být evidentní na každé části stránky. To je koneckonců její primární účel. Při tvorbě webové stránky nezapomeňte na přidání tlačítek pro CTA

Vzájemně se slaďte 

Zkontrolujte si, že všechny prokliky (reklamy, příspěvky na sociálních sítích) ladí s landing page. Prokliky i landing page musí být tematicky sjednocené, to je při optimalizaci nutné.  

Odstraňte nepořádek 

Omezte rušivé elementy, které na landing page nemusí být. Nadbytečným nepořádkem ztrácíte pozornost zájemce. 

nekvalitni landing page
Takto ne.

Ponechte stránku krátkou 

V poslední řadě rozhodně zapomeňte na nekonečně dlouhé stránky. Pokuste se stránku co nejvíce zkrátit. Nejen, že vás to donutí vynechat přebytečné informace, ale především vyzdvihnete ty nejdůležitější. 

Pořád trochu tápete a nevíte si rady, jak optimalizovat a vyladit vlastní landing page natolik, aby byla uživatelsky příjemná a přitom funkční? Obraťte se na nás a společně najdeme to pravé řešení, máme na svém kontě tvorbu již desítek úspěšných webů. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021