9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Vymezte si cílovou skupinu 

Nezamysleli jste se ani na chvíli nad cílovou skupinou a jen vydáváte další a další články? Chyba. V první řadě se zastavte a ujasněte si, pro koho články vlastně píšete. Pokud chcete podpořit čtenost, zamyslete se nad věkem potenciálních čtenářů, jejich vzděláním, povoláním a dalšími parametry, které by je mohly definovat . Vytvoříte si tím lepší představu, co by je dle daných aspektů mohlo zajímat, co běžně vyhledávají, ale hlavně – jak je můžete oslovit.

cilova skupina
Definujte si svou cílovou skupinu.

Pište častěji 

Poslední studie hovoří jasně. Čím častěji píšete nové články na blog, tím více se zvyšuje celková návštěvnost. Google do značné míry upřednostňuje weby s nejnovějším obsahem, a stejně tak i mnohé další vyhledávače. Pokud není vaším cílem uniknout jejich pozornosti, vkládejte nový obsah minimálně dvakrát do týdne. 

Zvolte správný titulek 

Na jeho znění si dejte záležet. Právě podle názvu článku se naprostá většina čtenářů rozhodne, zde jej rozklikne a začte se nebo článek přehlédne. Když řeknu ‚atraktivní titulek‘, jistě se vám vybaví přední stránky magazínů. Slibují univerzální řešení pro typické problémy svých čtenářů. Když využijete stejnou metodu, prokliky a zobrazení jen porostou. 

clickbait
Zvolte takový titulek, který upoutá čtenáře.

Zahrňte klíčová slova 

Zahrnutím klíčových slov do každého článku získáte jednu z nejjednodušších cest, jak zvýšit návštěvnost webu. A proč jsou tak důležitá? Klíčová slova jsou jádrem SEO. Pro jejich efektivní využití je potřeba mít určitou strategii. Do každého článku nezapomeňte zahrnout přesně tu frázi, kterou čtenáři očekávají. Uveďte ji už v názvu článku, v nadpisu na stránce, v obsahu článku i vícekrát a klidně i jako součást odkazu na článek. 

Klíčová slova napomáhají vyhledávačům rozpoznat, o čem text pojednává a ten se tak následně nabízí čtenářům jako nejrelevantnější odpověď na vyhledaný dotaz. Stále tápete v SEO optimalizaci webu? Zkuste se poradit s odborníky

Vizuálně atraktivní prostředí 

Správně zvolená multimédia dokáží ve čtenáři probudit hlubší emoce a zaměřit jeho pozornost. Nebojte se využít infografiku, která předá informace vizuálně působivějším způsobem a ve vší jednoduchosti. Nebo zakomponujte videa a obrázky, které přesvědčí čtenáře, že právě váš článek si stojí za to přečíst. 

atraktivni obsah social media today
Infografika v článku, zdroj: www.socialmediatoday.com

Optimalizujte obrázky 

Základem je znát tři nejběžněji používané formáty plně optimalizované pro SEO. Těmi jsou JPEG, GIF a PNG. Při přidávání obrázku do článku dbejte na jeho kvalitu, ale zároveň i celkovou velikost. Obrázky s malou velikostí bývají nekvalitní, naopak ty s vysokým rozlišením mohou zpomalit načítání stránky. Volte tedy s rozmyslem. 

Nezapomínejte na (alternativní) popisek 

Čtenáři vaše blogu si možná nepřečtou celý text vašeho příspěvku, ale pohledem jistě sklouznou k popisku vložených multimédií. Současně s tím nezapomínejte ani na alternativní popisky, do kterých můžete vepsat relevantní klíčová slova k danému multimédiu. I to optimalizuje článek k relevantnějšímu vyhledání. 

Přizpůsobte blog čtenáři/zařízení 

Je jedno, jak dokonalý článek máte, pokud nejsou vaše webové stránky optimalizované pro vícero zařízení. Jakmile je článek obtížně čitelný, potenciální čtenáři ho opustí dříve, než se stihnout začíst. Optimalizujte web pro další zařízení, upravte typografii, zkontrolujte gramatiku, pište kratší věty a odstavce. To vše jistě zpříjemní čtenáři dojem z textu. 

paradni napad reference powerhub
Responzivní web Powerhub od IMCerny

Sdílejte svůj článek na sociálních sítích 

Ne, teď nemáme na mysli placenou propagaci. Jednoduše nasdílejte příspěvek všude tam, kde už máte uživatelskou základnu. Na Facebook, Twitter nebo LinkedIn. Ukažte, že jste aktivní a podpořte tak růst komunity kolem vaší značky. 

sdilejte
Nezapomeňte sdílet článek na všech sociálncíh sítích.

Pevně věříme, že uvedené tipy vám pomůžou na cestě k vyšší návštěvnosti webu. Jenže dobrý článek se nikdy nenapíše sám. Pokud si nevěříte, že dokážete zahrnout všechny tyto tipy do vašich strategií a dosáhnout tak zvýšení návštěvnosti, neváhejte se obrátit na zkušené copywritery

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »