Buďte inspirací a určujte styl

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Zpátky na blog

Vymezte si cílovou skupinu 

Nezamysleli jste se ani na chvíli nad cílovou skupinou a jen vydáváte další a další články? Chyba. V první řadě se zastavte a ujasněte si, pro koho články vlastně píšete. Pokud chcete podpořit čtenost, zamyslete se nad věkem potenciálních čtenářů, jejich vzděláním, povoláním a dalšími parametry, které by je mohly definovat . Vytvoříte si tím lepší představu, co by je dle daných aspektů mohlo zajímat, co běžně vyhledávají, ale hlavně – jak je můžete oslovit.

cilova skupina
Definujte si svou cílovou skupinu.

Pište častěji 

Poslední studie hovoří jasně. Čím častěji píšete nové články na blog, tím více se zvyšuje celková návštěvnost. Google do značné míry upřednostňuje weby s nejnovějším obsahem, a stejně tak i mnohé další vyhledávače. Pokud není vaším cílem uniknout jejich pozornosti, vkládejte nový obsah minimálně dvakrát do týdne. 

Zvolte správný titulek 

Na jeho znění si dejte záležet. Právě podle názvu článku se naprostá většina čtenářů rozhodne, zde jej rozklikne a začte se nebo článek přehlédne. Když řeknu ‚atraktivní titulek‘, jistě se vám vybaví přední stránky magazínů. Slibují univerzální řešení pro typické problémy svých čtenářů. Když využijete stejnou metodu, prokliky a zobrazení jen porostou. 

clickbait
Zvolte takový titulek, který upoutá čtenáře.

Zahrňte klíčová slova 

Zahrnutím klíčových slov do každého článku získáte jednu z nejjednodušších cest, jak zvýšit návštěvnost webu. A proč jsou tak důležitá? Klíčová slova jsou jádrem SEO. Pro jejich efektivní využití je potřeba mít určitou strategii. Do každého článku nezapomeňte zahrnout přesně tu frázi, kterou čtenáři očekávají. Uveďte ji už v názvu článku, v nadpisu na stránce, v obsahu článku i vícekrát a klidně i jako součást odkazu na článek. 

Klíčová slova napomáhají vyhledávačům rozpoznat, o čem text pojednává a ten se tak následně nabízí čtenářům jako nejrelevantnější odpověď na vyhledaný dotaz. Stále tápete v SEO optimalizaci webu? Zkuste se poradit s odborníky

Vizuálně atraktivní prostředí 

Správně zvolená multimédia dokáží ve čtenáři probudit hlubší emoce a zaměřit jeho pozornost. Nebojte se využít infografiku, která předá informace vizuálně působivějším způsobem a ve vší jednoduchosti. Nebo zakomponujte videa a obrázky, které přesvědčí čtenáře, že právě váš článek si stojí za to přečíst. 

atraktivni obsah social media today
Infografika v článku, zdroj: www.socialmediatoday.com

Optimalizujte obrázky 

Základem je znát tři nejběžněji používané formáty plně optimalizované pro SEO. Těmi jsou JPEG, GIF a PNG. Při přidávání obrázku do článku dbejte na jeho kvalitu, ale zároveň i celkovou velikost. Obrázky s malou velikostí bývají nekvalitní, naopak ty s vysokým rozlišením mohou zpomalit načítání stránky. Volte tedy s rozmyslem. 

Nezapomínejte na (alternativní) popisek 

Čtenáři vaše blogu si možná nepřečtou celý text vašeho příspěvku, ale pohledem jistě sklouznou k popisku vložených multimédií. Současně s tím nezapomínejte ani na alternativní popisky, do kterých můžete vepsat relevantní klíčová slova k danému multimédiu. I to optimalizuje článek k relevantnějšímu vyhledání. 

Přizpůsobte blog čtenáři/zařízení 

Je jedno, jak dokonalý článek máte, pokud nejsou vaše webové stránky optimalizované pro vícero zařízení. Jakmile je článek obtížně čitelný, potenciální čtenáři ho opustí dříve, než se stihnout začíst. Optimalizujte web pro další zařízení, upravte typografii, zkontrolujte gramatiku, pište kratší věty a odstavce. To vše jistě zpříjemní čtenáři dojem z textu. 

paradni napad reference powerhub
Responzivní web Powerhub od IMCerny

Sdílejte svůj článek na sociálních sítích 

Ne, teď nemáme na mysli placenou propagaci. Jednoduše nasdílejte příspěvek všude tam, kde už máte uživatelskou základnu. Na Facebook, Twitter nebo LinkedIn. Ukažte, že jste aktivní a podpořte tak růst komunity kolem vaší značky. 

sdilejte
Nezapomeňte sdílet článek na všech sociálncíh sítích.

Pevně věříme, že uvedené tipy vám pomůžou na cestě k vyšší návštěvnosti webu. Jenže dobrý článek se nikdy nenapíše sám. Pokud si nevěříte, že dokážete zahrnout všechny tyto tipy do vašich strategií a dosáhnout tak zvýšení návštěvnosti, neváhejte se obrátit na zkušené copywritery

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021