Buďte inspirací a určujte styl

Chyby na webových stránkách, které páchali Češi v roce 2020

Aktuální situace donutila velké množství firem přejít do online světa a investovat fůru peněz do webových stránek a eshopů. I když máte v nabídce kvalitní věci, tak vám přesto chodí minimum objednávek. Proč? Na vině jsou mnohdy chyby, které se na webových stránkách často objevují. Podívejme se společně na 8 nejčastějších.

Zpátky na blog

1 ) Cílová skupina

V první řadě je potřeba si uvědomit, že webové stránky tvoříte pro zákazníky a ne sami pro sebe. Je proto úplně jedno, jak moc se líbí stránky vám, kolegům nebo šéfovi, pokud se nelíbí vašim zákazníkům a ztrácí se na nich. Je proto zcela klíčové uvědomit si, pro jakou cílovou skupinu webové stránky tvoříte. 

human development recruitment concept business man using magnifier glass searching proper employee
Poznejte své zákazníky

2) Udělejte dobrý první dojem

Častou chybou je, že firma chce dát na první místo sekci “o nás”. Když ovšem něco na internetu hledáte, zajímá vás skutečně informace o dané firmě či eshopu, nebo hledáte informace k produktu či službě? Odpověď je zřejmá. Máte 4-5 vteřin na to, abyste návštěvníka svých stránek zaujali. A sekce “o nás” je nejčastěji přeskakovanou sekcí na webových stránkách. Místo toho upřednostněte důležité informace, které zákazníci skutečně hledají a na každé stránce se nejlépe věnujte jen jednomu tématu. Pomůže vám to i s následnou optimalizací pro vyhledávače. 

3)  Responzivní design

Laicky vysvětleno jako design, který se správně přeskládá podle typu zařízení. Dnes již nikoho nepřekvapí, že mobilní telefony představují důležitou součást našich životů. Možná vás ale překvapí, že byste měli design navrhovat primárně pro mobily a teprve poté až pro počítače. Proč?

V červenci 2020 se dokonce v České republice stalo poprvé, že lidi prohlíželi webové stránky  více z mobilu, než z počítače. Dle statistik navíc začíná až 70 % objednávek přes mobilní telefon, 55 % z nich jsou pak přímo z mobilního zařízení dokončeny. 

responzivni design webove stranky 2
Responzivní design webových stránek

4) Čtivý Copywriting 

Ačkoliv si někdo s radostí přečte Moby Dicka, na webových stránkách potřebujete najít informace jasně, rychle a hlavně přehledně. Přitom stačí tak málo. Dlouhé texty rozdělte na menší odstavce, přihoďte pár nadpisů a hned uděláte něco pro svůj business. 

Často se radí, aby byly texty co nejstručnější. S tím souhlasíme, ALE je potřeba si uvědomit jednu věc. S minimem obsahu vás pak zákazníci jen těžko najdou. Delší texty proto můžete “schovat” do podstránek nebo rozbalovacích tlačítek (tzv. toggle). Jo a když se bavíme o textech, nikdy nás neomrzí zdůraznit, abyste si texty po sobě přečetli a opravili si gramatické chyby. Nebo si na to někoho najali.

5) Výběr správného hostingu

Češi a české firmy jsou naprosto charakteristické tím, že utratí desítky až stovky tisíc korun za nové webové stránky. Kvůli sdílenému hostingu je ale za pár korun hodí do koše. Načítání stránek se vám totiž může prodloužit i o několik vteřin a časté výpadky vás pak taky nepotěší. Převedení na pořádný hosting však nemusí být drahou záležitostí a může vám webové stránky zrychlit i o sekundu až dvě. Ovšem proč dělat něco jednoduše, když to lze složitě 😉  

6) Rychlost načítání webových stránek

Jak již zaznělo, každá vteřina navíc je pomyslným „zabijákem“ obchodu. Ideální načtení webu je do 2 sekund. Pokud se doba načítání blíží 5 sekundám, přicházíte o 66 % potencionálních objednávek. Rychlost načítání webu značně ovlivňuje konverzní poměr. Nejzásadnější rozdíl je mezi 1-4 vteřinami – každá vteřina zlepšení zvedne konverzní poměr o 2 %. Ačkoliv vám správný hosting může pomoci, zásadní je již při tvorbě uvažovat nad technickým provedením a 30 free pluginů místo 1 premium pak určitě není ta správná cesta.

7) Důvěryhodnost díky https

Důvěryhodnost. To je základ dobrého obchodu. Jakmile na zákazníka vyběhne hláška „tento web není bezpečný“, můžete se s obchodem předem rozloučit. Proto nezapomeňte web zabezpečit pomocí SSL certifikátu, který má dnes většina slušných hostingů již v ceně.

ssl certifikat 1
Ikona SSL certifikátu

8) Nezapomeňte se o web starat

Webové stránky máte hotové, všechno funguje tak, jak jste si představovali a máte pocit, že máte největší část práce za sebou. Avšak neusněte na vavřínech! Je nutné se i o web nadále starat. Hlídejte aktuálnost pluginů a předejděte bezpečnostním mezerám, aktualizujte informace a hlavně zajistěte, aby se o změny prováděl někdo, kdo nenahraje fotku o 8MB a nerozhodí vám tak celé webové stránky.

Tyto nedostatky trápí jak malé, tak i velké firmy. A pokud svým zákazníkům nabízíte špičkový servis, tak si to nepokažte tím, že jim ukážete web, s kterým je peklo fungovat. Přeci jen je to i vaše osobní vizitka, kterou dáváte najevo, jak vám na zákaznících záleží.

Chcete lepší a výkonnější web? Jsme tu pro vás!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Rady a tipy

Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Číst více »
Rady a tipy

Deset bodů, jak zatraktivnit LinkedIn

I když LinkedIn vznikl primárně pro hledání pracovníků a pracovních příležitostí, stejně jako další sociální sítě se rychle rozvíjí. Mnohé možná napadne otázka, zda je LinkedIn správnou sociální sítí pro navazování obchodních vztahů. Za nás určitě ano. Abyste však dosáhli svého cíle, kvůli kterému jste na LinkedIn přišli, je potřeba dodržet několik pravidel právě proto, aby TEN váš účet byl dostatečně atraktivní. My se na něj nyní společně podíváme.

Číst více »
Rady a tipy

Využijte potenciál Black Friday

Když se řekne Black Friday, většině lidí v první chvíli evokuje USA, davové šílenství a fronty před obchody. Z pohledu obchodníků se točí hlavně kolem příprav kampaně. Black Friday je ale především jedna velká (a velmi úspěšná) marketingová kampaň. Pokud si myslíte, že na přípravu kampaně je ještě čas, vyvedeme vás z omylu. Pokud jste ještě s přípravou nezačali, inspirujte se u nás. Je nejvyšší čas! Black Friday už totiž klepe na dveře.  

Číst více »
Soutěže

Pravidla soutěží na Facebooku 2021

Pořádá je téměř každý – od švadlenky s malou firmou až po korporáty. Soutěže na Facebooku jsou skvělým nástrojem, jak zvýšit viditelnost profilu a budovat brand vaší firmy. Vytvoření soutěže se zdá být banální záležitostí, ale není tomu tak. Musíte se totiž řídit pravidly, které Facebook definoval ve svých podmínkách. Jaké to jsou? Na to se teď společně podíváme.

Číst více »
E-mail marketing

Mailing II. – nejefektivnější nástroj online marketingu

Výhody, které dokáže e-mailový marketing přinést, jsme už rozebírali v minulém článku. Pokud vás zajímá, jak získat e-mailové adresy, jaký zvolit postup při tvorbě marketingové kampaně a který mailingový nástroj pro vás bude vhodný, udělejte si pár minut čas a přečtěte si naše rady a tipy, které jsme za léta existence IMCerny nasbírali a ozkoušeli.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021