Buďte inspirací a určujte styl

Content plán a plánovače příspěvků – skvělí pomocníci při tvorbě obsahu pro sociální sítě

Za jak dlouho jste schopni vytvořit a naplánovat příspěvek? Z vlastní zkušenosti víme, že to může být otázka pár minut minut, ale třeba také hodiny. Proč zbytečně ztrácet čas, když můžete mít vše bez starostí, bez nervů a ještě ušetřený čas věnovat něčemu jinému - třeba rozvoji firmy? Rozhodli jsme se s vámi podělit o několik tipů, jaký si vytvořit content plán. A k tomu připojíme i srovnání nejlepších plánovačů pro efektivnější práci.
Kartička s popiskem content plán a plánovače příspěvků.

Zpátky na blog

Content plán 

Neplňte sociální sítě zbytečnými vycpávkami, které vymyslíte 5 minut před zveřejněním. Ano, na jednu stranu máte odškrtnuto, že jste přispěli příspěvkem do feedu a takový příspěvek přece nikoho neurazí. Ale na druhou stranu – ani nenadchne. Naplánujte si příspěvky dostatečně dopředu, abyste se těmto zbytečným akcím vyhnuli. Přinese vám to spoustu benefitů. V první řadě, budete zastupitelní. Když budete mít content plán připravený, můžete ho jednoduše předat kolegům a v klidu odjet na dovolenou, nebo jít neplánovaně k zubaři. Zároveň ušetříte spoustu času! Znáte ten pocit, když celý den přemýšlíte nad tím, co zítra vymyslíte za příspěvek a už dnes jste z toho nervózní? Díky content plánu bude tento pocit minulostí.  A jeden z nejdůležitějších faktorů –  obsah bude kvalitnější a autentický. Obsah, který má nějakou strategii a nastavené cíle je přece jen základem úspěšného marketingu.  

Jak si připravit content plán? 

Záleží na vás v jaké frekvenci si content plán budete připravovat. Můžete ho dělat měsíčně, nebo třeba čtvrtletně. U dlouhodobějších plánů není třeba mít napsaný doslovný text, stačí nástin tématu, datum a čeho chcete příspěvkem dosáhnout. Nemusíte si platit drahé aplikace. Stačit vám bude obyčejný Excel.    

Plánovače příspěvků 

Usnadněte si práci a vyberte si takový plánovač příspěvků, který bude vyhovovat vašim požadavkům. Některé jsou placené, některé jsou zdarma. U některých jsou na výběr obě varianty.  

Creator studio 

Pro plánovače příspěvků nemusíme chodit daleko. Creator studio nabízí plánovač jak klasických postů na Facebook, tak i na Instagram. Dostanete se ke statistikám, umožní vám plánovat textace, upravovat příspěvky a nabídne vám možnost časové volby k publikaci. Nevýhodou je, že neumí plánovat stories. Creator studio je u každého firemního účtu a je zcela zdarma. 

Zdroj: www.business.facebook.com/creatorstudio/home

Later 

Later dokáže plánovat na Instagram, Facebook, Pinterest a Twitter. Má propracovaný plánovač a je velmi jednoduchý k používání. Přímo v aplikaci si můžete vytvářet náhledy toho, jak bude váš příspěvek na jednotlivých sociálních sítích vypadat. Navíc, když budete mít propojený Facebook a Instagram, můžete z aplikace spravovat komentáře z jednoho místa. Vybrat si můžete jak placenou, tak i neplacenou verzi. Záleží na tom, co všechno od plánovače očekáváte.   

later
Zdroj: www.later.com

Buffer 

Buffer umí plánovat na stejné sociální sítě jako Later, ale má jednu výhodu navíc. Umí totiž plánovat příspěvky i na LinkedIn, což může být přidanou hodnotou pro společnosti s B2B zákazníky. Obrovským plusem je, že má funkci Stories Creator, takže můžete přímo v aplikaci vytvářet stories. Stejně jako u Later, cena se odvíjí od počtu uživatelů a profilů.

  

buffer
Zdroj: www.buffer.com

Planoly 

Planoly je velmi jednoduchá a přehledná aplikace, která se snadno ovládá. V základní verzi je sice zdarma a máte omezené množství sdílených postů (30 za měsíc – což oproti ostatním plánovačům není úplně málo), chybí jí však plánování stories, respektive tato možnost je pouze v placené verzi. Díky této aplikaci můžete vyladit vzhled vašeho feedu. Nechybí ani základní statistiky, ve kterých můžete vidět, jak si vedete. 

PLANOLY
Zdroj: www.planoly.com

Jak to vidíme v IMCerny? 

Každý z těchto plánovačů má své plusy i mínusy. Příspěvky v Lateru plánované na Instagram se musí potvrzovat, takže když náhodou zapomenete, nebo si nevšimnete a neodkliknete to v telefonu, příspěvek se jednoduše nezveřejní. Buffer vás zase může odradit cenou, jelikož když potřebujete dva přístupy, zaplatíte už 65 $, což pro menší společnosti není úplně přijatelný měsíční výdaj. To platí o Lateru, v případě spravování vícero uživateli se vám to měsíčně trošku prodraží. Nejlépe za nás vychází Creator studio, které je prozatím zdarma. Ale bude to tak i do budoucna?  Uvidíme, čím nás Facebook zase překvapí.  

Několik slov na závěr 

Díky včasnému plánování a content plánu budete vytvářet kvalitnější obsah a ušetříte si několik vrásek s vymýšlením příspěvků na poslední chvíli. Ať už si vyberete plánovač z našeho výčtu, nebo si uděláte vlastní rešerši, nezapomeňte si projít seznam partnerských aplikací Facebooku – abyste se nedostali do situace porušující podmínky Facebooku nebo Instagramu. Hlídejte si také dosahy, které máte při používání plánovačů. V marketingových kruzích se totiž spekuluje o tom, zda plánovače mají negativní vliv na organický dosah příspěvků. V každém případě, vyzkoušejte a uvidíte!   

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Novinky

PANTONE barva roku 2022

Červená, modrá, nebo černá? Ani jedna. Barvou roku pro letošní rok se stala fialová s kódem 17-3938 a názvem Very Peri. Co vyjadřuje a jak ji kombinovat s ostatními barvami? Čtěte dále.  

Číst více »
Podcast

6 nejzajímavějších českých podcastů o marketingu a podnikání

Podcast. Dnes už pravděpodobně není nikdo, kdo by nevěděl, o co se jedná. Není divu. Podcasty zažívají v České republice doslova boom. Jaké jsou jejich výhody? Můžete si je pustit kdekoliv, při jakékoliv činnosti a dokonce nemusíte být ani online. Jsme velcí milovníci podcastů, proto jsme se vám rozhodli představit 6 nejzajímavějších podcastů o marketingu a podnikání, které za to z našeho pohledu rozhodně stojí. Tak jdeme na to!

Číst více »
Webové stránky

Cookies pouze s aktivním souhlasem. Nové změny od 1. ledna 2022.

V poslanecké sněmovně byla schválena novela zákona o sběru osobních dat uživatelů na internetu. Tyto změny se dotknou každého z vás, kdo na svých stránkách nebo v aplikacích používáte běžné nástroje jako jsou měření návštěvnosti, sběr statistik, nebo třeba nabízení podobných produktů podle uživatelského chování. A logicky se to týká i e-shopů. Až do konce roku 2021 můžete cookies sbírat a ukládat tak, jak jste byli dosud zvyklí. Od nového roku se však pravidla změní. 

Číst více »
Rady a tipy

Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021