Domů » E-mail marketing a mailové kampaně

E-mail marketing a mailové kampaně

E-mailové Automatické Personalizované

kampaně čekají

na nastavení

Buďte v podvědomí svých zákazníků! Potřebujete opakovaně oslovit stávající zákazníky? E-mail marketing je neprávem opomíjený a přitom se jedná o velmi mocný nástroj, který s minimem nákladů dokáže dosáhnout jedné z nejvyšších konverzí. E‑mail marketing není jen o bezhlavém posílání jednoho newsletteru za druhým. Vytvoříme ucelenou strategii a emaily, které zákazníci otevřou. Nastartujeme vaše podnikání!

Ukázky e-mailových kampaní

Proč spolupracovat
s IMCerny?

email marketing pocitac na stole 1

Co získáte ?

email marketing tablet novy email 1

V týmu 8 odborníků Vám zajistíme

Koncepce a analýza

Vše začíná posezením u kávy nebo online meetingem. Jaké cíle potřebujete splnit? Vybudovat kvalitní databázi kontaktů? Udržet s klienty komunikaci? Automatizovat emailovou komunikaci? Analyzujeme Váš business a cílové skupiny.

Vybereme mailový systém a CRM

Pokud ani s jedním nepracujete, vybereme vhodný mailingový systém i CRM. Máme zkušenosti jak s českými, tak i zahraničními mailovými systémy a umíme je napojit na CRM pro maximalizaci výsledku.

Vytvoříme content od textů po fotky

Texty vám napíše copywriter, zajistíme i grafiku nebo fotky. To vše vložíme do vytvořené responzivní šablony, aby byla nejen líbivá, ale fungovala na každém typu zařízení od počítače po mobil.

Testujeme a segmentujeme

Každou kampaň před odesláním otestujeme, abychom věděli, že nespadne do spamu. Zároveň se postaráme o databázi, kterou segmentujeme. Pro maximální výsledek zajistíme A/B testování.

Vyhodnocení a reporty

Výsledky sledujeme průběžně i po skončení emailové kampaně. Výsledky srozumitelně reportujeme včetně návrhů na zlepšení. Vy tak sledujete jak váš business postupně roste a vyvíjí se.

Začátek dlouhodobé spolupráce

Naším cílem je váš úspěch, a proto pomůžeme rozvoji vaší firmy i dalšími aktivitami. Podívejte se na přehled toho, co pro vás můžeme udělat.

Cena e-mailových kampaní

Připravíme vám e-mailový responzivní layout, překonáme spamové filtry a zajistíme maximální doručitelnost i konverzi.

email marketing 1

Rozpočet 2 000 Kč

Jste začínající firma s minimem kontaktů a můžete si dovolit jednu rozesílku měsíčně. Pokud máte zajištěné budování databáze, může to dávat smysl.

Chci vidět ukázky >>          Nezávazná poptávka >>

Rozpočet 5 000 Kč

V tomto rozpočtu už zvládneme připravit pořádný template i obsah pro emailovou kampaň. Vybereme i vhodný mailový systém.

Chci vidět ukázky >>          Nezávazná poptávka >>

Rozpočet 5 000 - 10 000 Kč

Vypadá to, že už máte několik tisíc kontaktů a chcete s nimi udržovat pravidelný kontakt.

Chci vidět ukázky >>          Nezávazná poptávka >>

Rozpočet 10 000 - 20 000 Kč

Emailing berete vážně a chcete se svými zákazníky komunikovat několikrát měsíčně. Nechcete posílat jen akce, ale se zákazníky udržovat pravidelný kontakt.

Chci vidět ukázky >>          Nezávazná poptávka >>

Rozpočet 20 000 Kč a více

Víte, že největší síla je v automatizaci a personifikaci. Nastavit to ovšem znamená připravit kompletní procesní mapy a složité vzorce. A my to pro Vás zajistíme na míru.

Chci vidět ukázky >>          Nezávazná poptávka >>

Máte dotazy?

Emailové kampaně jsou sice starým nástrojem, ale stále dosahují těch nejlepších výsledků. Úspěšná emailová kampaň splňuje 10% otevření emailu a následně 10% kliknutí na odkazy v mailu. Naše mailové kampaně jsou tvořeny tak, aby tyto výsledky byly vždy splněny.

Můžeme použít Vaše texty zvláště, pokud je tlak na nízkou cenu. Nemůžeme pak ale garantovat výsledek kampaně. Pokud je obsah v našich rukou, tak pro Vaše emailové kampaně vytvoříme texty, které jsou poutavé a krátké čili úderné. Zákazníkům tak šetříme čas a pomáháme k vyšší proklikovosti jednotlivých odkazů.

Můžete, ale nesmí to být na úkor příjemce. Grafické zpracování je důležité pro každého příjemce, protože mu pomáhá se v obsahu mailu zorientovat. Protože chceme zákazníky zaujmout, upravujeme každý email tak, aby byl jedinečný.

Každou emailovou kampaň podrobně sledujeme pomocí statistik, které Vám po skončení kampaně samozřejmě okomentované dodáme. Sami pak vidíte výsledek i co stálo za jeho úspěchem či neúspěchem. Na vyžádání Vám dodáme i statistiky v průběhu kampaně. Tyto statistiky ale u skryté kopie nemáte, takže výsledek můžete jen odhadovat.

Pokud chcete zvyšovat účinnost emailových kampaní, můžete segmentovat své zákazníky podle mnoha kritérií. Zákazníka, kterého zajímá kuchyňské nádobí, neohromíte s nabídkou zahradního nábytku. Personifikace emailových kampaní je hudbou budoucnosti, která přichází již nyní.

Mailové kampaně zajistí přivedení lidí na Váš web či eshop. Pokud je vysoká míra prokliků, ale nízká konverze, bude problém u webových stránek.

Ano, můžete. Jako jejich dodavatel máte zákonný zájem na tom, aby se Vaši zákazníci dověděli o novinkách a vylepšeních. Pokud se ovšem z odběru odhlásí, pak jim už nesmíte poslílat nic.

SPAM a spamování. Když se řekne emailing (e-mail marketing), každý si to spojí s hromadnými nabídkami, které nám chodí do schránky a kterých se snažíme zbavit. E-mail marketing je naopak promyšlený, neposílá všechno všem, ale segmentuje a má svou danou strategii.

Můžete, ale bude vám k ničemu. Koupená e-mailová databáze je neetická a od vstupu GDPR legislativy napříč EU i nelegální. Pokud chcete vybudovat databázi kontaktů legálně, rádi vám s tím pomůžeme.

E-mail marketing se řadí mezi formy přímé komunikace, která vám pomáhá efektivně udržovat kontakt se zákazníky (podobně jako sociální sítě). Pokud nemáte možnost být se svými zákazníky pravidelně v osobním kontaktu, jsou newslettery a jiné formy e-mailů skvělým nástrojem, jak informovat o novinkách u vás ve firmě. 

Budování databáze je bez ucelené strategie běh na dlouhou trať. Pokud však víte, co děláte, lze kvalitní databázi vybudovat poměrně rychle. Cest existuje několik a záleží na tom, v jakém oboru firma podniká a jak chce se zákazníky komunikovat. Skvělými nástroji pro sběr kontaktů jsou reklamy, soutěže, whitebooky, návody, blog a mnoho dalších kanálů. Rádi vám pomůže s výběrem toho správného marketingového mixu.

Díky pestré klientele a mnohaletým zkušenostem jsme si “ošahali” množství českých i zahraničních systémů. Mezi ty české se řadí smartemailing, eco-mail, mail-komplet a neuralmarketing, mezi ty zahraniční mailchimp, wemail, sendgrid nebo elasticmail. 

E-mail marketing se řadí mezi marketingové nástroje, které jsou vhodné pro firmy B2B (zaměřené na jiné firmy) i B2C (zaměřené na koncového zákazníka). Aby se e-mail marketing vyplatil, je nutné mít dostatečně kvalitní mailovou databázi a zároveň dostatečně velkou. Pokud teprve začínáte, je dobré se nejdříve zaměřit na vybudování databáze a poté začít pracovat s e-mail marketingem.

Kontakty se nekupují, protože se jedná o neetickou praktiku  v rozporu s GDPR. Náklady na získání kontaktu se liší tím, jakou cestou je získáte. Skrze online kampaň? Píšete články a uživatelé je chtějí odebírat? Nebo jste jim připravili hodnotný obsah ke stažení? Náklady tak mohou být jak finanční, tak časové.

Obecně se dá říci, že je to taková kampaň, která předčí očekávání. Každá pocitová záležitost by však měla být podložená reálnými a měřitelnými výsledky, a proto nám jde o to, aby rostla databáze, příjemci se neodhlašovali a rostl konverzní poměr. Záleží také na tom, v jakém oboru podnikáte. Obecně se udává, že úspěšná kampaň je ta, jejíž open-rate je více než 10 % a click-rate se pohybuje mezi 2-3 % nebo více.

Ano! Abyste dokázali určit, zda investice do email-amrketingu přináší své plody, dostanete od nás přehledný report včetně nápadů na zlepšení. Zároveň budeme potřebovat i zpětnou vazbu od vás, protože ne všechny cíle je možné měřit online (například tržby na pobočce). Reporty tvoříme pro každou rozesílku, ať se jedná o pravidelný newsletter nebo jednorázový emailing.

Určitě se vám také někdy stalo, že vaše emaily skončily ve spamu. Existuje několik důvodů, proč se tak stalo. Do předmětu zprávy jste použili buzzword, nahráli jste přílohu nebo vložili nepojmenované obrázky. Důvodů může být víc – v minulé rozesílce se vám odhlásilo velké množství lidí nebo vás mnoho z nich označilo jako spammera. Abyste měli jistotu, můžete použít mail-tester.com a zjistit, kde děláte chybu. Nebo nás kontaktovat a řekneme vám to s jistotou.

Jeden z nejčastěji kladených dotazů. Každá firma je individuální, a proto i čas by měl být jiný u každé firmy. To nejhorší co můžete udělat je odeslat email v pondělí ráno, kdy mají všichni poradu, na druhou stranu, pokud jsou vaše cílovka studenti, můžete se stát hlavním tématem o přestávkách.

Stalo se vám, že vám dorazil email, který vás oslovil nebo přesně věděl, co jste si naposledy koupili? To vše lze automaticky měnit a uzpůsobit, aby byl email co nejvíc osobní.

Databázi lze segmentovat podle mnoha kritérií – VIP vs. běžní klienti nebo třeba podle kategorie zboží, které nakupují. Není nic horšího, než poslat rodině, jejíž dítě hraje fotbal, slevu na novou hokejovou masku.

Obecně lze emaily rozdělit do 4 kateogorií – transakční emaily, newslettery, promo emaily a zvláštní nabídky. Transakční emaily jsou ty, které dorazí zákazníkovi, když udělá nějakou akci (přihlásí se na přednášku, objedná si zboží apod.). Míra otevření u těchto emailů je až 50 %. Newslettery pak obsahují novinky a dění z firmy, promo emaily jsou typické slevami a pobídkami. Emaily se zvláštní nabídkou pak posíláte při zvláštní příležitosti – třeba když má zákazník narozeniny.  

Newslettery netrpělivě čekají na odeslání

+420 702 053 783

Po – Pá 8 – 17 hodin
odpovíme do 24 hodin