Buďte inspirací a určujte styl

Hashtagy na LinkedInu: Má smysl je používat?

Hashtagy nám už dlouhou dobu pomáhají kategorizovat obsah na sociálních sítích jako jsou Instagram nebo Twitter. V roce 2018 se mezi sítě využívající funkce hashtagů zařadil i LinkedIn. Jejich používání je na této síti odlišné. Proč? A jak využít potenciál hashtagů na LinkedInu na maximum? Dočtete se v následujícím článku.

V současné době aktivně vytváří obsah na LinkedInu pouze 1-2 % jeho uživatelů. Tento fakt je velmi významný. Mění se tím pohled na způsob používání hashtagů oproti jiným sociálním sítím. Na LinkedInu musíte změnit strategii a využívat je trošku jinak, než jste byli doposud zvyklí. 

Obecný vs. osobní hashtag 

Hashtagy obecného rázu jsou sledované mnoha tisíci uživateli a jejich použitím se dostanete do povědomí širšího publika. Zasáhnete tedy i komunity, které by jinak o vaší značce nevěděly. Tyto hashtagy se vyznačují jednoduchostí a širokou škálou příspěvků, ke kterým je lze přiřadit. 

Naproti tomu správně zvolený osobní hashtag pomáhá rozvíjet identitu vaší značky. Lidé, kteří budou sledovat váš osobní hashtag, obdrží upozornění vždy, když zveřejníte nový obsah. Váš osobní hashtag by měl být krátký a jednoduše zapamatovatelný. Hashtagy tohoto typu obvykle obsahují název značky. 

Jak zvolit ty správné hashtagy? 

I hashtagy mají svá pravidla, aby byly dostatečně efektivní. Jak docílit opravdu relevantního použití? Dodržte následující zásady: 

  • Nepoužívejte více než 3 hashtagy 
  • Před použitím v příspěvku si vyhledejte, jaká je frekvence jejich užívání 
  • Hashtagy umístěte na závěr vašeho příspěvku 
  • Využijte klíčová slova k označení témat příspěvku 
hashtagy na linkedinu clanek
zdroj: freepik.com

Pouhým použitím hashtagů u linkedinových příspěvků ale neuspějete. Mohou vám sice pomoci proniknout do jiných sociálních bublin a kategorizovat příspěvky, ale boom ve zvýšení návštěvnosti od nich nečekejte. 

Pokud chcete vaši síť rozšířit, a nalézt tak více spojení, máme pro vás zaručený tip. Využijte naši službu automatizované komunikace a správy profilu na www.budujvztahy.cz. Získáte tak zajímavé kontakty nejen pro vaše podnikání.  

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »