Buďte inspirací a určujte styl

Hashtagy na LinkedInu: Má smysl je používat?

Hashtagy nám už dlouhou dobu pomáhají kategorizovat obsah na sociálních sítích jako jsou Instagram nebo Twitter. V roce 2018 se mezi sítě využívající funkce hashtagů zařadil i LinkedIn. Jejich používání je na této síti odlišné. Proč? A jak využít potenciál hashtagů na LinkedInu na maximum? Dočtete se v následujícím článku.

Zpátky na blog

V současné době aktivně vytváří obsah na LinkedInu pouze 1-2 % jeho uživatelů. Tento fakt je velmi významný. Mění se tím pohled na způsob používání hashtagů oproti jiným sociálním sítím. Na LinkedInu musíte změnit strategii a využívat je trošku jinak, než jste byli doposud zvyklí. 

Obecný vs. osobní hashtag 

Hashtagy obecného rázu jsou sledované mnoha tisíci uživateli a jejich použitím se dostanete do povědomí širšího publika. Zasáhnete tedy i komunity, které by jinak o vaší značce nevěděly. Tyto hashtagy se vyznačují jednoduchostí a širokou škálou příspěvků, ke kterým je lze přiřadit. 

Naproti tomu správně zvolený osobní hashtag pomáhá rozvíjet identitu vaší značky. Lidé, kteří budou sledovat váš osobní hashtag, obdrží upozornění vždy, když zveřejníte nový obsah. Váš osobní hashtag by měl být krátký a jednoduše zapamatovatelný. Hashtagy tohoto typu obvykle obsahují název značky. 

Jak zvolit ty správné hashtagy? 

I hashtagy mají svá pravidla, aby byly dostatečně efektivní. Jak docílit opravdu relevantního použití? Dodržte následující zásady: 

  • Nepoužívejte více než 3 hashtagy 
  • Před použitím v příspěvku si vyhledejte, jaká je frekvence jejich užívání 
  • Hashtagy umístěte na závěr vašeho příspěvku 
  • Využijte klíčová slova k označení témat příspěvku 
hashtagy na linkedinu clanek
zdroj: freepik.com

Pouhým použitím hashtagů u linkedinových příspěvků ale neuspějete. Mohou vám sice pomoci proniknout do jiných sociálních bublin a kategorizovat příspěvky, ale boom ve zvýšení návštěvnosti od nich nečekejte. 

Pokud chcete vaši síť rozšířit, a nalézt tak více spojení, máme pro vás zaručený tip. Využijte naši službu automatizované komunikace a správy profilu na www.budujvztahy.cz. Získáte tak zajímavé kontakty nejen pro vaše podnikání.  

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021