Hashtagy na LinkedInu: Má smysl je používat?

Hashtagy nám už dlouhou dobu pomáhají kategorizovat obsah na sociálních sítích jako jsou Instagram nebo Twitter. V roce 2018 se mezi sítě využívající funkce hashtagů zařadil i LinkedIn. Jejich používání je na této síti odlišné. Proč? A jak využít potenciál hashtagů na LinkedInu na maximum? Dočtete se v následujícím článku.

V současné době aktivně vytváří obsah na LinkedInu pouze 1-2 % jeho uživatelů. Tento fakt je velmi významný. Mění se tím pohled na způsob používání hashtagů oproti jiným sociálním sítím. Na LinkedInu musíte změnit strategii a využívat je trošku jinak, než jste byli doposud zvyklí. 

Obecný vs. osobní hashtag 

Hashtagy obecného rázu jsou sledované mnoha tisíci uživateli a jejich použitím se dostanete do povědomí širšího publika. Zasáhnete tedy i komunity, které by jinak o vaší značce nevěděly. Tyto hashtagy se vyznačují jednoduchostí a širokou škálou příspěvků, ke kterým je lze přiřadit. 

Naproti tomu správně zvolený osobní hashtag pomáhá rozvíjet identitu vaší značky. Lidé, kteří budou sledovat váš osobní hashtag, obdrží upozornění vždy, když zveřejníte nový obsah. Váš osobní hashtag by měl být krátký a jednoduše zapamatovatelný. Hashtagy tohoto typu obvykle obsahují název značky. 

Jak zvolit ty správné hashtagy? 

I hashtagy mají svá pravidla, aby byly dostatečně efektivní. Jak docílit opravdu relevantního použití? Dodržte následující zásady: 

  • Nepoužívejte více než 3 hashtagy 
  • Před použitím v příspěvku si vyhledejte, jaká je frekvence jejich užívání 
  • Hashtagy umístěte na závěr vašeho příspěvku 
  • Využijte klíčová slova k označení témat příspěvku 
hashtagy na linkedinu clanek
zdroj: freepik.com

Pouhým použitím hashtagů u linkedinových příspěvků ale neuspějete. Mohou vám sice pomoci proniknout do jiných sociálních bublin a kategorizovat příspěvky, ale boom ve zvýšení návštěvnosti od nich nečekejte. 

Pokud chcete vaši síť rozšířit, a nalézt tak více spojení, máme pro vás zaručený tip. Využijte naši službu automatizované komunikace a správy profilu na www.budujvztahy.cz. Získáte tak zajímavé kontakty nejen pro vaše podnikání.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »