Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Šablony 

Na Instagramu aktuálně najdete funkci Šablony Reels, díky které můžete jednoduše napodobit formát Reels jiných uživatelů z feedu. Pokud uvidíte na Instagramu Reel s možností využití šablony (viz obrázek č. 1) ve formátu, který se vám líbí, uložte si ho. Až budete mít natočený nebo nafocený obsah, který potřebujete k tvorbě Reels, stačí si pouze uložené Reel otevřít a nahradit původní snímek novým (viz obrázek č. 2).  

Šablona ukládá i hudbu, takže o tu si starost dělat nemusíte. Pokud byste ovšem chtěli nahrát svou vlastní, nebo vybrat jinou, není to problém.   

instagram reels sablona 1
Zdroj: Instagram @lairensivak_designs

instagram reels sablona
Zdroj: vlastní

Doporučená hudba 

Instagram postupně spouští další inteligentní funkce, které ještě víc usnadní tvorbu Reels. Jednou takovou funkcí je i doporučení hudby. Obzvlášť živnostníci a malé firmy, které nemají vlastní marketingové oddělení, a tudíž ani rozpočet pro rozsáhlejší marketingové aktivity, tuto funkci v Reels ocení. Právě pro ně totiž může být velkým pomocníkem při samotné tvorbě.  

instragram reels navrhovana hudba
Zdroj: www.socialmediatoday.com

Instagram Reels jsou velkým trendem. Díky nim můžete vytvářet zábavná, poutavá a kreativní videa o své značce a noví uživatelé vás pak snadno objeví na sítích. Nástroje pro doporučený obsah vás nejen nasměrují, ale zároveň vám pomohou s téměř všemi rozhodnutími o kreativním obsahu – stačí vymyslet, co chcete natočit, a o zbytek se postarají.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »