Buďte inspirací a určujte styl

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Šablony 

Na Instagramu aktuálně najdete funkci Šablony Reels, díky které můžete jednoduše napodobit formát Reels jiných uživatelů z feedu. Pokud uvidíte na Instagramu Reel s možností využití šablony (viz obrázek č. 1) ve formátu, který se vám líbí, uložte si ho. Až budete mít natočený nebo nafocený obsah, který potřebujete k tvorbě Reels, stačí si pouze uložené Reel otevřít a nahradit původní snímek novým (viz obrázek č. 2).  

Šablona ukládá i hudbu, takže o tu si starost dělat nemusíte. Pokud byste ovšem chtěli nahrát svou vlastní, nebo vybrat jinou, není to problém.   

instagram reels sablona 1
Zdroj: Instagram @lairensivak_designs

instagram reels sablona
Zdroj: vlastní

Doporučená hudba 

Instagram postupně spouští další inteligentní funkce, které ještě víc usnadní tvorbu Reels. Jednou takovou funkcí je i doporučení hudby. Obzvlášť živnostníci a malé firmy, které nemají vlastní marketingové oddělení, a tudíž ani rozpočet pro rozsáhlejší marketingové aktivity, tuto funkci v Reels ocení. Právě pro ně totiž může být velkým pomocníkem při samotné tvorbě.  

instragram reels navrhovana hudba
Zdroj: www.socialmediatoday.com

Instagram Reels jsou velkým trendem. Díky nim můžete vytvářet zábavná, poutavá a kreativní videa o své značce a noví uživatelé vás pak snadno objeví na sítích. Nástroje pro doporučený obsah vás nejen nasměrují, ale zároveň vám pomohou s téměř všemi rozhodnutími o kreativním obsahu – stačí vymyslet, co chcete natočit, a o zbytek se postarají.  

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Design a grafika

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Číst více »
Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »