Buďte inspirací a určujte styl

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Klíčové přístupy při budování značky 

Dobrou zprávou je, že i když má každá cílová skupina jiný důvod, proč vás sleduje, tak interaguje s velkým množstvím obsahu. A nemusí být určen přímo pro ně. V tom je právě kouzlo Linkedinu. Když budete psát o sobě a o svých zásadách jednotně, sledující si toho všimnou. A nejen, že se zvýší povědomí o značce jako takové, ale začnete budovat důvěru a v konečném důsledku se zvýší i vliv na samotnou marketingovou strategii. A jaké jsou ty základní přístupy, které na Linkedinu dokážou zasáhnout všechny vaše cílovky? 

jak budovat znacku na linkedinu
Zdroj: www.freepik.com

Buďte kreativní 

Ano, tohle je originální rada. My víme. Ale pokud nebudete dostatečně kreativní, za chvilku po vás neštěkne ani pes. Změňte brand, vytvořte výrazné logo, nové claimy, vyprávějte své příběhy, příběhy zaměstnanců, klientů, šokujte… Vždy však pracujte s firemními zásadami! Variant je nespočet, právě proto se tomu říká kreativita. Prostě, popusťte svou fantazii a buďte kreativní!  

Pokud nemáte kapacitu neustále tvořit nový obsah, potřebujete poradit nebo vytvořit reklamu na míru, jsme tu od toho. Mrkněte se, co všechno pro vás můžeme udělat.

Odlište se od konkurence 

Pokud zkopírujete kreativní nápad konkurenční společnosti, asi se do povědomí zákazníků nedostanete. Docílíte možná jen toho, že budou mít v hlavě zmatek. V horším případě jim budete připadat směšní. Vaše cílová skupina musí rozpoznat váš styl na první pohled. Co vás napadne, když se řekne nakousnuté jablko? Nebo okřídlený šíp? Není třeba nad tím dlouho přemýšlet a společnost se vám po pár vteřinách vybaví. Nebojte se a použijte všechny své nápady k tvorbě ikonické a okamžitě rozpoznatelné značky.  

Využijte emoce 

Emoce hrají v marketingu jednu z hlavních rolí, ne-li tu hlavní. Jak je ale využít? Opět zapojme kreativitu. Vzpomenete si například na kampaň IKEA, která bojovala proti domácímu násilí:  

Zdroj: Youtube IKEA Česká republika

Právo na bezpečný domov má mít každý z nás. To je hlavní claim reklamy, která se snažila rozšířit informace o tom, že bude ženám podaná pomocná ruka v případě, že se rozhodnou odejít od násilnického partnera. Tato reklama zanechá stopu v každém, kdo má zkušenost s jakoukoli formou násilí. Ne náhodou byla tato reklama vytvořena za Lockdownu v době covidové pandemie. Co myslíte, byla tato reklama dobře zacílená na kompletní cílovou skupinu? 

Buďte vidět 

Čím častěji interaguje publikum se značkou, tím je větší šance, že si ji zapamatují. To je vám asi jasné. Vzpomeňme si na McDonald´s, který je doslova všude, kam se podíváte. Nemusíte být přímo za každým rohem, ale být vidět je důležitá součást marketingové strategie. Navíc, pokud budete konzistentní v tom, co říkáte, vaši sledující to budou vnímat.  

Jedním ze způsobů, jak být vidět a zároveň budovat vztahy, je LinkedInová automatizace. A ta nemusí být jen o hledání nových zaměstnanců.  😉 

Balancujte mezi organickými a placenými reklamami 

Je důležité, abyste sjednotili i obsah z hlediska placeného a organického šíření. Placené kampaně směřují publikum, aby se vrátilo zpět a zkontrolovalo organický obsah. Organické publikum je zase využíváno k personalizovaným placeným reklamám. Dbejte proto na to, abyste opět působili konzistentně v tom, co hlásáte. Nedělejte rozdíly mezi organickou a placenou reklamou. Vyjadřujte stejné hodnoty, ať už se jedná o jakýkoliv obsah, který produkujete.  

linkedin reklama
Reklama na LinkedInu, zdroj: www.business.linkedin.com

Tak co myslíte? Máte podchycené klíčové přístupy pro budování značky na Linkedinu? Pokud nezní vaše odpověď ano, zamyslete se nad tím. Nebo se obraťte na nás, my vás v tom samotné nenecháme! 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »
Design a grafika

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Číst více »
Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »