Buďte inspirací a určujte styl

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Zpátky na blog

Sjednoťte si firemní zápisy 

Google nám může v identifikaci značky velmi ublížit. Neustále totiž vyvíjí svůj algoritmus a s tím i seznam hodnotících faktorů. Pokud jste dříve byli jedničkou ve vašem okresu, neznamená to, že jste tak i v současnosti. V první řadě si nárokujte a sjednoťte firemní zápisy. Za dobu vaší existence se mohlo nahromadit spoustu duplicitních a ty je potřeba sloučit. A hlavně, přiřadit k nim správné informace. Nezapomínejte i do budoucna tyto zápisy kontrolovat a aktualizovat. Divili byste se, kolika zbytečným konfliktům se tak můžete vyhnout.   

Kde sídlíte? 

Máte dobře zapsanou adresu a umístěnou mapu na vašich stránkách? Ne? I to je možný důvod proč vás vyhledávače nedetekují dobře. Vyplňte co nejvíce informací. Ať už se zkratkami, nebo bez, dejte si záležet na tom, abyste měli zápis všude stejný.  Ať se vám to všechno dobře prolinkuje.  

lokalni seo google
Google mapy

Moje firma 

Zkontrolujte si zápis své firmy ve službě Moje firma na Googlu. Je totiž velká pravděpodobnost, že první kontakt s vaší firmou půjde právě tímto směrem. Uveďte kontaktní údaje a nezapomeňte ani na krátký popisek. Přidejte kvalitní fotografie a dejte si také záležet na tom, aby bylo odpovězeno na všechny recenze. Ano, právě ty náhodní návštěvníci pročítají nejčastěji. 

SEO 

Vytváření blogového obsahu má smysl. Je potřeba si uvědomit, že v případě volby správných klíčových slov ve vašem oboru se bude vaše firma ukazovat výše ve vyhledávání. Je důležité být SEO friendly. Detailní analýzu klíčových slov si můžete objednat, ale bude vám stačit i nástroj Google Ads. Pokud si s tím nebudete vědět rady, neváhejte nás oslovit. 

seo optimalizace
Díky skvěle zvládnutému SEO se ocitnete na předních příčkách vyhledáváče

Zaměřte se na partnery a sponzory 

Ne jen na ty nové, ale i na stávající. Udělejte si přehled o jejich aktivitách, kde všude o vás mluví a kde se s jejich produktem zobrazujete. Pohlídejte si plnění oboustranné domluvy a navrhujte vylepšení, která vás mohou více zviditelnit. Ať už se jedná o letáčky, prezentační rollu-py, inzerci v místních novinách nebo online reklamu. Nepodceňujte ani QR kódy na různých propagačních materiálech. Nenechte si příležitosti proklouznout mezi prsty.  

Využijte potenciál  sociálních sítí 

Sociální sítě jsou zdarma, tudíž pro vás není žádnou novinkou, že se jedná o skvělý způsob, jak být před vašimi zákazníky vidět. Google používá velké procento lidí a není tedy divu, že vyhledává i záznamy z Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Youtube a dokonce i z Twitteru. Využijte potenciál tohoto propojení a pusťte se do sociálních sítí naplno! Inspirujte se třeba u nás v IMCerny! 

socialni site lokalni propagace
Sociální sítě jsou skvělou volbou k oslovení zákazníků z okolí

Neusněte však na vavřínech. To, že se budete řídit našimi radami pro vás určitě bude přínosné a pomůže vám. Ale myslete i na to, že marketing je jako živý organismus – je potřeba na něm neustále pracovat a přizpůsobovat se trendům i novým přístupům. Pokud chcete své podnikání posunout dál, ale nevíte jakým způsobem zaujmout nové publikum, kontaktujte nás. Něco společně vymyslíme. Ne nadarmo jsme kreativní marketingové studio 😊 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021