Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Jak založit Business manager? 

Založení je jednoduché, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Jediné co k tomu budete potřebovat je být přihlášení na svém osobním Facebookovém profilu a do vyhledávače zadat odkaz https://business.facebook.com/overview/. V pravém horním rohu klikněte na Vytvořit účet. Vyplňte název účtu, jméno a e-mail a v dalším kroku adresu a telefonní číslo. Následně odešlete. Na uvedený e-mail vám přijde potvrzení od Facebooku, který vás přesměruje do rozhraní Business Manageru. Zde klikněte opět vpravo nahoře na Nastavení firmy. Následně se zobrazí nabídka, ze které vyberte Způsob platby a přidejte platební metodu (je však možné zadat pouze kreditní kartu) Poté můžete přejít do části Účty a založit si nový, ze kterého Vaše kampaně poběží. Pro spuštění kampaně potřebujete ještě přidat Vaši Facebookovou stránku – klikněte vlevo na Stránky a přidejte. Pokud stránku ještě vytvořenou nemáte, najeďte kurzorem na Přidat stránku a vytvořte ji. Pokud nejste majitelem stránky, ale potřebujete ji spravovat, klikněte na Požádat o přístup ke stránce.  

business manager
Business Manager – nezbytný pomocník firmy působící na internetu.

Jak udělit nebo odebrat oprávnění v Business Manageru 

Abyste nemuseli připravovat a spravovat kampaně jen vy, můžete přidat své kolegy, zaměstnance, kamarády, nebo třeba rovnou agenturu. Rozhodně nedělejte to, že byste někomu dali heslo k vašemu osobnímu účtu! Oprávnění můžete udělit ve dvou úrovních. Na úrovni uživatelské (přidání konkrétní osoby) nebo na úrovní partnerské (například agentura, klient). 

Uživatelská úroveň 

V případě uživatelské úrovně přejděte v levém sloupci na tlačítko Lidé a vložením jejich e-mailové adresy (kterou jsou registrovaní na Facebook!) je pozvěte. Samotné přidání však nestačí. Po potvrzení z jejich strany jim přiřaďte účty a stránky, které chcete, aby spravovali – jednoduše stačí kliknout na konkrétního uživatele a zvolit Přidat položky. Zde už poté vyberte stránky a přiřadíte účty pro reklamu, případně aplikace, pokud nějaké máte. 

Partnerská úroveň 

Pokud chcete přidat někoho na partnerské úrovni, přejděte na Nastavení firmy, v sekci Uživatelé klikněte na Partneři a přidejte je. Zadejte ID firmy a přes tlačítko další přejdete na udělování konkrétních rolí pro jednotlivé partnery.  

V případě, že jste přiřadili někoho, koho už ve správě firmy nechcete / nepotřebujete, jednoduše ho odeberte. Otevřete si Nastavení firmy, posuňte se dolů na Role účtu pro reklamu a vyhledejte osobu, kterou chcete odebrat.  

Dejte si pozor na zabezpečení 

Přidat nové lidi může jen správce konkrétního účtu. Proto si pečlivě vybírejte, koho do správy přidáte a kdo tam skutečně potřebuje být. Uložte novým uživatelům podmínku dvoufázového ověření. Jedná se o bezpečnostní mechanismus, který funguje na úrovni soukromých účtů. Po přihlášení z nového prohlížeče vám bude zaslán bezpečnostní kód, kterým se ověří, že se do profilu přihlásil skutečný majitel. Asi by se vám nelíbilo, kdybyste přišli na to, že se do vašeho reklamního účtu dostal někdo, kdo si nastavil reklamu na x desítek tisíc a všechno se vám to strhlo z vaší kreditní karty. Dvoufázové ověření je dnes již nezbytností u každého uživatele s přístupem do Business manageru nebo do reklamního účtu. 

dvoufazove overeni business manager
Dvoufázové zabezpečení musí mít nastavené každý s přístupem do vašeho Business Manageru.

Několik slov na závěr 

Pokud se budete držet našich rad, které jsou podloženy několika lety praxe, nemůžete šlápnout vedle. Chtěli byste se podívat, jak za nás vypadají úspěšné marketingové kampaně? Mrkněte na naše reference. A pokud si na marketingovou kampaň sami netroufáte, ozvěte se nám, spolu to určitě vymyslíme!  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »