Buďte inspirací a určujte styl

Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Zpátky na blog

Jak založit Business manager? 

Založení je jednoduché, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Jediné co k tomu budete potřebovat je být přihlášení na svém osobním Facebookovém profilu a do vyhledávače zadat odkaz https://business.facebook.com/overview/. V pravém horním rohu klikněte na Vytvořit účet. Vyplňte název účtu, jméno a e-mail a v dalším kroku adresu a telefonní číslo. Následně odešlete. Na uvedený e-mail vám přijde potvrzení od Facebooku, který vás přesměruje do rozhraní Business Manageru. Zde klikněte opět vpravo nahoře na Nastavení firmy. Následně se zobrazí nabídka, ze které vyberte Způsob platby a přidejte platební metodu (je však možné zadat pouze kreditní kartu) Poté můžete přejít do části Účty a založit si nový, ze kterého Vaše kampaně poběží. Pro spuštění kampaně potřebujete ještě přidat Vaši Facebookovou stránku – klikněte vlevo na Stránky a přidejte. Pokud stránku ještě vytvořenou nemáte, najeďte kurzorem na Přidat stránku a vytvořte ji. Pokud nejste majitelem stránky, ale potřebujete ji spravovat, klikněte na Požádat o přístup ke stránce.  

business manager
Business Manager – nezbytný pomocník firmy působící na internetu.

Jak udělit nebo odebrat oprávnění v Business Manageru 

Abyste nemuseli připravovat a spravovat kampaně jen vy, můžete přidat své kolegy, zaměstnance, kamarády, nebo třeba rovnou agenturu. Rozhodně nedělejte to, že byste někomu dali heslo k vašemu osobnímu účtu! Oprávnění můžete udělit ve dvou úrovních. Na úrovni uživatelské (přidání konkrétní osoby) nebo na úrovní partnerské (například agentura, klient). 

Uživatelská úroveň 

V případě uživatelské úrovně přejděte v levém sloupci na tlačítko Lidé a vložením jejich e-mailové adresy (kterou jsou registrovaní na Facebook!) je pozvěte. Samotné přidání však nestačí. Po potvrzení z jejich strany jim přiřaďte účty a stránky, které chcete, aby spravovali – jednoduše stačí kliknout na konkrétního uživatele a zvolit Přidat položky. Zde už poté vyberte stránky a přiřadíte účty pro reklamu, případně aplikace, pokud nějaké máte. 

Partnerská úroveň 

Pokud chcete přidat někoho na partnerské úrovni, přejděte na Nastavení firmy, v sekci Uživatelé klikněte na Partneři a přidejte je. Zadejte ID firmy a přes tlačítko další přejdete na udělování konkrétních rolí pro jednotlivé partnery.  

V případě, že jste přiřadili někoho, koho už ve správě firmy nechcete / nepotřebujete, jednoduše ho odeberte. Otevřete si Nastavení firmy, posuňte se dolů na Role účtu pro reklamu a vyhledejte osobu, kterou chcete odebrat.  

Dejte si pozor na zabezpečení 

Přidat nové lidi může jen správce konkrétního účtu. Proto si pečlivě vybírejte, koho do správy přidáte a kdo tam skutečně potřebuje být. Uložte novým uživatelům podmínku dvoufázového ověření. Jedná se o bezpečnostní mechanismus, který funguje na úrovni soukromých účtů. Po přihlášení z nového prohlížeče vám bude zaslán bezpečnostní kód, kterým se ověří, že se do profilu přihlásil skutečný majitel. Asi by se vám nelíbilo, kdybyste přišli na to, že se do vašeho reklamního účtu dostal někdo, kdo si nastavil reklamu na x desítek tisíc a všechno se vám to strhlo z vaší kreditní karty. Dvoufázové ověření je dnes již nezbytností u každého uživatele s přístupem do Business manageru nebo do reklamního účtu. 

dvoufazove overeni business manager
Dvoufázové zabezpečení musí mít nastavené každý s přístupem do vašeho Business Manageru.

Několik slov na závěr 

Pokud se budete držet našich rad, které jsou podloženy několika lety praxe, nemůžete šlápnout vedle. Chtěli byste se podívat, jak za nás vypadají úspěšné marketingové kampaně? Mrkněte na naše reference. A pokud si na marketingovou kampaň sami netroufáte, ozvěte se nám, spolu to určitě vymyslíme!  

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Rady a tipy

Deset bodů, jak zatraktivnit LinkedIn

I když LinkedIn vznikl primárně pro hledání pracovníků a pracovních příležitostí, stejně jako další sociální sítě se rychle rozvíjí. Mnohé možná napadne otázka, zda je LinkedIn správnou sociální sítí pro navazování obchodních vztahů. Za nás určitě ano. Abyste však dosáhli svého cíle, kvůli kterému jste na LinkedIn přišli, je potřeba dodržet několik pravidel právě proto, aby TEN váš účet byl dostatečně atraktivní. My se na něj nyní společně podíváme.

Číst více »
Rady a tipy

Využijte potenciál Black Friday

Když se řekne Black Friday, většině lidí v první chvíli evokuje USA, davové šílenství a fronty před obchody. Z pohledu obchodníků se točí hlavně kolem příprav kampaně. Black Friday je ale především jedna velká (a velmi úspěšná) marketingová kampaň. Pokud si myslíte, že na přípravu kampaně je ještě čas, vyvedeme vás z omylu. Pokud jste ještě s přípravou nezačali, inspirujte se u nás. Je nejvyšší čas! Black Friday už totiž klepe na dveře.  

Číst více »
Soutěže

Pravidla soutěží na Facebooku 2021

Pořádá je téměř každý – od švadlenky s malou firmou až po korporáty. Soutěže na Facebooku jsou skvělým nástrojem, jak zvýšit viditelnost profilu a budovat brand vaší firmy. Vytvoření soutěže se zdá být banální záležitostí, ale není tomu tak. Musíte se totiž řídit pravidly, které Facebook definoval ve svých podmínkách. Jaké to jsou? Na to se teď společně podíváme.

Číst více »
E-mail marketing

Mailing II. – nejefektivnější nástroj online marketingu

Výhody, které dokáže e-mailový marketing přinést, jsme už rozebírali v minulém článku. Pokud vás zajímá, jak získat e-mailové adresy, jaký zvolit postup při tvorbě marketingové kampaně a který mailingový nástroj pro vás bude vhodný, udělejte si pár minut čas a přečtěte si naše rady a tipy, které jsme za léta existence IMCerny nasbírali a ozkoušeli.

Číst více »
Kartička s popiskem content plán a plánovače příspěvků.
Sociální sítě

Content plán a plánovače příspěvků – skvělí pomocníci při tvorbě obsahu pro sociální sítě

Za jak dlouho jste schopni vytvořit a naplánovat příspěvek? Z vlastní zkušenosti víme, že to může být otázka pár minut minut, ale třeba také hodiny. Proč zbytečně ztrácet čas, když můžete mít vše bez starostí, bez nervů a ještě ušetřený čas věnovat něčemu jinému – třeba rozvoji firmy? Rozhodli jsme se s vámi podělit o několik tipů, jaký si vytvořit content plán. A k tomu připojíme i srovnání nejlepších plánovačů pro efektivnější práci.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021