Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Máte LinkedIn? A můžeme ho vidět? 

LinkedIn umožňuje lidem sdělit o sobě takové informace, ke kterým byste se běžně nedostali. Ať už se jedná o jejich koníčky, smysl pro kreativitu, přístup k práci nebo projekty, na kterých pracovali. Právě díky těmto unikátnostem, které o sobě lidé vyplňují, si dokáží náborové firmy nebo HR vyfiltrovat ideální kandidáty na požadované pozice. Chcete to také umět? Ukážeme vám jak na to.  

Sales Navigator 

Sales Navigator je placená pokročilá funkce LinkedInu. Ta primárně slouží k rozšíření businessových možností. Ale také má funkci detailního filtrování, díky kterému si dokážete vytáhnout tu skupinu lidí, která vás skutečně zajímá. Jako bonus pro vás může také být, že první měsíc Sales Navigatoru je pro vás zdarma. Takže můžete filtr vyzkoušet, uložit si seznam a pak předplatné zrušit.  

Podle čeho všeho si můžete generování leadu nastavit? Záleží na vašich preferencích. Vyfiltrovat si můžete osoby podle pozice ve firmě, věku, velikosti firmy, ve které pracuje, regionu, státu, ale třeba také podle toho, kolik let mají zkušeností v oboru. Je potřeba nad sestavením filtru důkladně přemýšlet, aby vám vygeneroval skutečně relevantní kontakty. A pak už se můžete vrhnout do samotného oslovování. A záleží jen na vás, zda budete oslovovat kontakt po kontaktu, nebo zvolíte další užitečný nástroj, například automatizaci.  Ale o tom zase příště. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »