Buďte inspirací a určujte styl

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Máte LinkedIn? A můžeme ho vidět? 

LinkedIn umožňuje lidem sdělit o sobě takové informace, ke kterým byste se běžně nedostali. Ať už se jedná o jejich koníčky, smysl pro kreativitu, přístup k práci nebo projekty, na kterých pracovali. Právě díky těmto unikátnostem, které o sobě lidé vyplňují, si dokáží náborové firmy nebo HR vyfiltrovat ideální kandidáty na požadované pozice. Chcete to také umět? Ukážeme vám jak na to.  

Sales Navigator 

Sales Navigator je placená pokročilá funkce LinkedInu. Ta primárně slouží k rozšíření businessových možností. Ale také má funkci detailního filtrování, díky kterému si dokážete vytáhnout tu skupinu lidí, která vás skutečně zajímá. Jako bonus pro vás může také být, že první měsíc Sales Navigatoru je pro vás zdarma. Takže můžete filtr vyzkoušet, uložit si seznam a pak předplatné zrušit.  

Podle čeho všeho si můžete generování leadu nastavit? Záleží na vašich preferencích. Vyfiltrovat si můžete osoby podle pozice ve firmě, věku, velikosti firmy, ve které pracuje, regionu, státu, ale třeba také podle toho, kolik let mají zkušeností v oboru. Je potřeba nad sestavením filtru důkladně přemýšlet, aby vám vygeneroval skutečně relevantní kontakty. A pak už se můžete vrhnout do samotného oslovování. A záleží jen na vás, zda budete oslovovat kontakt po kontaktu, nebo zvolíte další užitečný nástroj, například automatizaci.  Ale o tom zase příště. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »