Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý?

S HR marketingem stále bojuje mnoho firem po celém světě. Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý, abyste o zájemce o práci ve vaší firmě neměli nouzi?

Jak by vlastně měla vypadat náborová kampaň?

Měli byste zaujmout, šokovat a využít svůj potenciál. Ukážeme si jednoduché srovnání. Firma 1 garantuje volné víkendy, od firmy 2 dostanete zaplaceno, pouze pokud přijdete ráno včas. Kterou firmu byste si vybrali? Odpověď je asi jasná. 

Inspirativním příkladem je německá personální společnost, která použila větu „Život je příliš krátký na špatnou práci“ a spolu s fotkami prací je vylepila po celém městě. Například na automat na kávu byla vylepená fotka ženy, která uvnitř automatu vaří kávu.  

Kampaň německé agentury, která použila slogan Život je příliš krátký na špatnou práci.
Život je příliš krátký

Další úspěšnou náborovou kampaň spustil McDonald’s , který ve svém inzerátu napsal „Nepřijímáme Turky, Řeky, Poláky, Indy, Etiopany, Vietnamce, Číňany nebo Peruánce „. Dole však malým písmem bylo napsané, že jim je jedno, jaké máte příjmení. Protože ambice a odhodlání nemají co dělat s národností.  

14
Náborová kampaň McDonald’s

Stačí být jen kreativní a využít vše, co máte po ruce.  

Podívejte se na naší prezentaci, kde najdete další příklady a tipy. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »