Buďte inspirací a určujte styl

Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý?

S HR marketingem stále bojuje mnoho firem po celém světě. Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý, abyste o zájemce o práci ve vaší firmě neměli nouzi?

Jak by vlastně měla vypadat náborová kampaň?

Měli byste zaujmout, šokovat a využít svůj potenciál. Ukážeme si jednoduché srovnání. Firma 1 garantuje volné víkendy, od firmy 2 dostanete zaplaceno, pouze pokud přijdete ráno včas. Kterou firmu byste si vybrali? Odpověď je asi jasná. 

Inspirativním příkladem je německá personální společnost, která použila větu „Život je příliš krátký na špatnou práci“ a spolu s fotkami prací je vylepila po celém městě. Například na automat na kávu byla vylepená fotka ženy, která uvnitř automatu vaří kávu.  

Kampaň německé agentury, která použila slogan Život je příliš krátký na špatnou práci.
Život je příliš krátký

Další úspěšnou náborovou kampaň spustil McDonald’s , který ve svém inzerátu napsal „Nepřijímáme Turky, Řeky, Poláky, Indy, Etiopany, Vietnamce, Číňany nebo Peruánce „. Dole však malým písmem bylo napsané, že jim je jedno, jaké máte příjmení. Protože ambice a odhodlání nemají co dělat s národností.  

14
Náborová kampaň McDonald’s

Stačí být jen kreativní a využít vše, co máte po ruce.  

Podívejte se na naší prezentaci, kde najdete další příklady a tipy. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »
Design a grafika

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Číst více »