Buďte inspirací a určujte styl

Mailing II. – nejefektivnější nástroj online marketingu

Výhody, které dokáže e-mailový marketing přinést, jsme už rozebírali v minulém článku. Pokud vás zajímá, jak získat e-mailové adresy, jaký zvolit postup při tvorbě marketingové kampaně a který mailingový nástroj pro vás bude vhodný, udělejte si pár minut čas a přečtěte si naše rady a tipy, které jsme za léta existence IMCerny nasbírali a ozkoušeli.

Zpátky na blog

Výhody, které dokáže e-mailový marketing přinést, jsme už rozebírali v minulém článku. Pokud vás zajímá, jak získat e-mailové adresy, jaký zvolit postup při tvorbě marketingové kampaně a který mailingový nástroj pro vás bude vhodný, udělejte si pár minut čas a přečtěte si naše rady a tipy, které jsme za léta existence IMCerny nasbírali a ozkoušeli. 

Co potřebujete k vytvoření mailingového seznamu? 

Každá firma, i ta začínající, má kontakty, ale nemá vytvořenou databázi.  Jak je získat? Kde je najít? Je to jednoduché – ve fakturačním systému, v mailu, v telefonu, v různých firemních systémech nebo třeba v dotaznících. Budete překvapeni, kolik kontaktů naleznete.  

Pokud máte web nebo blog, v lepším případě obojí, neostýchejte se ho využít! Dejte zákazníkům možnost vložit e-mail pro zasílání novinek o vaší společnosti. Nezapomeňte na tlačítka s GDPR podmínkami, abyste Vám získané adresy k něčemu byly, respektive abyste je mohli využít k tomu, k čemu potřebujete – tedy k marketingovým účelům. Další možností, jak web využít, je vytvořit soutěž, díky které budete sbírat další kontakty.  

Naopak úplně zapomeňte na to, že byste si e-mailový seznam koupili. Za prvé vám takový seznam bude k ničemu (ve většině případů to nebude vaše cílovka a bude to označováno za SPAM), za druhé to není tak úplně legální.  

Jak vybrat mailingový nástroj na míru

V první řadě musíte přesně vědět, co od nástroje chcete. Dobrou zprávou je, že nabídka marketingových nástrojů je široká a navíc mají častokrát první měsíc na vyzkoušení zdarma. Náklady na pořízení budou zhruba ve všech případech podobné. Většinou jsou nástroje zdarma do určitého počtu kontaktů, logicky, se zvýšeným počtem importovaných kontaktů, cena mailingového nástroje roste. Co se cenově může lišit je zakoupení základního balíčku, který vám bude radit, jak v daném systému pracovat – videa jak systém používat, jak naimportovat kontakty apod. Zjistěte si dopředu, jaké služby jsou základem balíčku a které si budete dokupovat navíc.    

Postup při tvorbě e-mailingové kampaně 

Co budete obsahem e-mailu? Jakou frekvenci zasílání zvolíte? To jsou otázky, které si musíte stanovit ještě před tím, než začnete e-mailingovou kampaň tvořit. Vše stojí na vašich možnostech. Pokud vlastníte e-shop s 10 objednávkami za den, nechcete posílat mail každý den jako například Zalando nebo Zoot. Jinými slovy, pokud chcete posílat maily denně, musíte na to mít nejen kapacitu, ale vědět, jaký bude content, abyste neodradili zákazníka (ať už frekvencí, tak i zvolenými contentem mailu). 

Ujasněte si, váš cíl – čeho chcete e-mailingovou kampaní dosáhnout? Stačí si ho však stanovit obecně – chcete zvýšit obrat a víc prodávat? Chcete získávat nové zákazníky? Chcete budovat brand? Tím, že si stanovíte tuto základní otázku pak volíte i styl e-mailového sdělení pro konkrétní cílovou skupinu (pro větší prodej zasílání nabídek, pro získávání kontaktů představovat, jak bude spolupráce s vámi vypadat a pro budování brandu zvolit content týkající se článků, videí, distribucí…) 

Marketingové nástroje, které jsme vyzkoušeli za vás 

Mailchimp 

V základní verzi jej pořídíte zadarmo, takže pro začátky je ideální variantou. Jste jen omezeni počtem příjemců – ve free verzi je Mailchimp omezen na 2000 kontaktů, ale hodně záleží na tom, jaké služby od něj očekáváte. V základní verzi můžete budovat e-mailovou databázi, získávat podrobnější reporty, dostanete k ruce kreativního asistenta, můžete využívat funkci dotazníků a v neposlední řadě plánovat časy odesílání. A můžete ho spravovat i z mobilního telefonu. Výhodou je, že pokud budete chtít zůstat ve free verzi, tak můžete. Není časově omezená. V případě pořízení placené verze můžete navíc využívat například A/B testování, dynamický obsah nebo si třeba vytvořit vlastní šablony. Celkový přehled dovedností a cen, včetně porovnání jednotlivých služeb, najdete na jejich stránkách

ActiveCampaign 

Pokud již máte vybudovanou síť e-mailových kontaktů nad 2000, doporučujeme využívat ActiveCampaign. Velmi jednoduše se ovládá. Skvěle komunikuje se sociálními sítěmi a na špičkové úrovni jsou nástroje automatizace. ActiveCampaign je vhodný jak pro malé, tak i větší společnosti, ale jeho přednosti využijí spíše zkušenější a náročnější uživatelé. To však neznamená, že ho nemůžou používat i uživatelé, které moc zkušeností nemají. Cenově si však připlatíte. Je však za co. Neomezené odesílání e-mailů, dostatečné množství šablon, segmentace kontaktů, report kampaní a automatizace – to je jen malý výčet toho, co všechno ActiveCampaign umí. Jako obrovské plus hodnotíme nadstandardní míru doručitelnosti.  

Pár slov na závěr 

Existuje spousta plánovačů, logicky nemáme se všemi zkušenosti, ale troufáme si říci, že jsme jich už pěknou řádku vyzkoušeli. Pro příklad můžeme uvést Smart EmailingEcomail nebo třeba Elastic email. Většinou nás však odradila cena vs. výkon. Například u Elastic emailu platí pravidlo = cena odpovídá kvalitě. S tímto nástrojem jsme nebyli moc spokojeni, špatně se nám formátovaly maily, trávili jsme v tomto nástroji až moc zbytečného času a ani analýza nebyla tak podrobná, jak bychom si představovali. Ale pokud je vaším cílem minimalizovat náklady a chcete odesílat maximálně 2 maily měsíčně, tak proč ne. Každému může vyhovovat něco jiného. Za zkoušku nikdy nic nedáte 😉 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »
Webové stránky

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.

Číst více »
Uncategorized

Už nevíte, co sdílet na sociálních sítích? Inspirujte se a přidávejte na svůj profil fotografie ze zákulisí

Oživte content tím, že necháte sledující nahlédnout pod pokličku vaší firmy. Zvýšíte tak nejen angažovanost u příspěvků, ale zároveň rychleji vybudujete loajalitu ke značce. Jaké příspěvky sdílet, abyste umožnili svým sledujícím nahlédnout do každodenního života ve firmě? Máme pro vás několik tipů!

Číst více »
Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021