Buďte inspirací a určujte styl

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Sociální sítě – Facebook, Instagram nebo TikTok 

Vy tam ještě nejste? Zásadní chyba. Snad každý student je dnes uživatelem nějaké sociální sítě. Většina studentů na nich dokonce tráví řadu hodin každý den! Pro vás jako školu se jedná o jeden z hlavních kanálů, jak sdílet důležité informace stávajícím i budoucím studentům. A dokonce i jejich rodičům. Nahrávejte videa, zveřejňujte události, spouštějte ankety, ptejte se a obecně zlepšujte komunikaci. A pokud vám došly nápady a už nevíte, jaký obsah by měl být na vašich sociálních sítích, obraťte se na profesionály. Digiškolník pro vás bude ideální volbou. 

skolni marketing jak ziskat studenta

Webové stránky 

I vzhled a funkčnost webových stránek školy působí na zájemce o studium určitým dojmem. Určitě chcete zaujmout a ukázat, že právě vaše škola jde s dobou. Pokud rodiče studentů nejsou přímými konzumenty obsahu na sociálních sítích školy, pak určitě zavítají na webové stránky. Web by měl být přehledný, funkční a jednoduchý na správu. V rámci projektu Digiškolník jsme vytvořili webové stránky pro SZŠ Rajhrad a ZŠ Mokrá-Horákov. Co myslíte? Podařilo se nám vytvořit svěží a přehledné prostředí pro studenty, zájemce o studium, učitele a zároveň i rodiče? 

marketing skoly 3
webové stránky pro ZŠ Mokrá-Horákov

Virtuální prohlídka 

Webové stránky obohaťte o virtuální prohlídku. Online video je jedním z nejúčinnějších dostupných komunikačních a propagačních nástrojů. S výrobou profesionálního videa jsou sice spojeny náklady na produkci, můžete jej však distribuovat širokému publiku bez průběžných výdajů. Ve srovnání s náklady na tiskovou reklamu a skutečností, že tisk má krátkou životnost, je video dostupnější a efektivnější alternativou. A proč zrovna virtuální prohlídka? Řekněme, že se na den otevřených dveří nedostali oba rodiče, jen maminka. A co udělá? Předá tátovi hromadu vašich (drahých) brožur, ale bude z toho mít tatínek stejný zážitek? Ne. Ale co kdybyste mu ukázali 90sekundové video? Je to rozhodně výkonnější a účinnější. A navíc máte oba rodiče na své straně. 

Videoprezentace 

Obáváte se, že virtuální prohlídka není právě to, čím dokážete napřímo zaujmout? Ukažte, s jakými aktivitami se mohou budoucí studenti setkat. Pořádáte celoškolní turnaj ve florbale nebo připravujete Majáles a nemáte z toho žádný výstup? Chyba! Videoprezentace z takových aktivit dokáže vytvořit jedinečný dojem.  

Pokud vám něco z výše zmíněných bodů chybí, nebojte se tyto možnosti prokonzultovat s vedením vaší školy. Projekt Digiškolník nabízí spoustu možností a originální přístup, jak prezentovat školu kvalitním způsobem. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »