Buďte inspirací a určujte styl

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Zpátky na blog

Sociální sítě – Facebook, Instagram nebo TikTok 

Vy tam ještě nejste? Zásadní chyba. Snad každý student je dnes uživatelem nějaké sociální sítě. Většina studentů na nich dokonce tráví řadu hodin každý den! Pro vás jako školu se jedná o jeden z hlavních kanálů, jak sdílet důležité informace stávajícím i budoucím studentům. A dokonce i jejich rodičům. Nahrávejte videa, zveřejňujte události, spouštějte ankety, ptejte se a obecně zlepšujte komunikaci. A pokud vám došly nápady a už nevíte, jaký obsah by měl být na vašich sociálních sítích, obraťte se na profesionály. Digiškolník pro vás bude ideální volbou. 

skolni marketing jak ziskat studenta

Webové stránky 

I vzhled a funkčnost webových stránek školy působí na zájemce o studium určitým dojmem. Určitě chcete zaujmout a ukázat, že právě vaše škola jde s dobou. Pokud rodiče studentů nejsou přímými konzumenty obsahu na sociálních sítích školy, pak určitě zavítají na webové stránky. Web by měl být přehledný, funkční a jednoduchý na správu. V rámci projektu Digiškolník jsme vytvořili webové stránky pro SZŠ Rajhrad a ZŠ Mokrá-Horákov. Co myslíte? Podařilo se nám vytvořit svěží a přehledné prostředí pro studenty, zájemce o studium, učitele a zároveň i rodiče? 

marketing skoly 3
webové stránky pro ZŠ Mokrá-Horákov

Virtuální prohlídka 

Webové stránky obohaťte o virtuální prohlídku. Online video je jedním z nejúčinnějších dostupných komunikačních a propagačních nástrojů. S výrobou profesionálního videa jsou sice spojeny náklady na produkci, můžete jej však distribuovat širokému publiku bez průběžných výdajů. Ve srovnání s náklady na tiskovou reklamu a skutečností, že tisk má krátkou životnost, je video dostupnější a efektivnější alternativou. A proč zrovna virtuální prohlídka? Řekněme, že se na den otevřených dveří nedostali oba rodiče, jen maminka. A co udělá? Předá tátovi hromadu vašich (drahých) brožur, ale bude z toho mít tatínek stejný zážitek? Ne. Ale co kdybyste mu ukázali 90sekundové video? Je to rozhodně výkonnější a účinnější. A navíc máte oba rodiče na své straně. 

Videoprezentace 

Obáváte se, že virtuální prohlídka není právě to, čím dokážete napřímo zaujmout? Ukažte, s jakými aktivitami se mohou budoucí studenti setkat. Pořádáte celoškolní turnaj ve florbale nebo připravujete Majáles a nemáte z toho žádný výstup? Chyba! Videoprezentace z takových aktivit dokáže vytvořit jedinečný dojem.  

Pokud vám něco z výše zmíněných bodů chybí, nebojte se tyto možnosti prokonzultovat s vedením vaší školy. Projekt Digiškolník nabízí spoustu možností a originální přístup, jak prezentovat školu kvalitním způsobem. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021