Top 4 marketingové trendy pro rok 2023 

Jaké marketingové trendy budou působit na zákazníky i v následujícím roce? Co nevynechat, abyste se ve světe marketingu v roce 2023 neztratili? Podívejte se na to spolu s námi.  

Základem všeho je komunikace 

Každý rok se markeťáci snaží co nejvíce přizpůsobit komunikaci zákazníkovi. Nejen obsahově, ale hlavně s ohledem na volbu správného komunikačního kanálu. A rok 2023 v tomto ohledu nebude jiný. Pokud zákazník nereaguje na e-maily, je na místě popřemýšlet nad tím, zda je nepřestat zasílat a nezvolit jiné médium. Je zákazník na sociálních sítích? Co třeba ho oslovit skrze LinkedIn? Nebo Instagram? Nezapomeňte na to, že méně je občas více. Rozhodně nekomunikujte se všemi všechno. Tím si pomůžete jen k tomu, že vztah se zákazníkem oslabíte.    

Budování vztahu se zákazníky 

Dalším trendem, který získává více na popularitě každý rok, je lepší práce se zákazníky a s doporučeními. Dle studií spolehliverecenze.cz si průměrný spotřebitel přečte 10 recenzí, než získá pocit, že může firmě důvěřovat. Nově navíc vstupuje v platnost i vyhláška, která ukládá povinnost, že nikdo, kdo výrobek nebo službu skutečně nekoupí, nemá možnost ji vůbec hodnotit. V praxi to znamená, že se budou zobrazovat jen ověřené recenze a zamezí se tak podvádění.  

Krátká videa 

Obsahovému marketingu budou dominovat krátká videa. A nezáleží na tom, zda budou na Facebooku, Instagramu, Youtube nebo TikToku. Jedná se o ideální formát pro rychlé sdělení informací a zároveň o formu neokoukané zábavy. Dobrou zprávou pro vás může být, že formáty krátkých videí se dostávají i do plánovačů, proto bude jejich vytváření mnohem jednodušší. 

Pokud s kratšími videy nemáte zkušenosti, začněte sledovat Reels a TikTok, abyste pochopili nejen formát, ale i obsah. Nebojte se experimentovat, vaši sledující sami ukážou, zda je videa baví, nebo ne.  

Podcasty 

Rostoucí popularitu budeme sledovat i u podcastů. Rok od roku narůstá nejen počet posluchačů, ale i množství žánrů, po kterých je poptávka. Značky tak cílí i na mnohem specifičtější publikum. Podcast je ideálním nástrojem pro šíření informací. Pokud hledáte účinný způsob, jak o svém nápadu / produktu informovat dál, jděte do toho.  

Souhlasíte s námi, že je potřeba věnovat více pozornosti právě těmto 4 marketingovým trendům? Marketing se neustále vyvíjí, i proto je potřeba být kreativní a hlavně – držet krok s dobou. A přesně to od vás zákazníci očekávají. Tak je nezklamte 😉 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »