Novinka na Instagramu: Lajkování „stories“

Všimli jste si ikony ve tvaru srdíčka při prohlížení cizích instastories? Ano, je to tak, nyní můžete lajkovat nejen příspěvky, ale i příběhy na Instagramu.

Jedná se o nově přidanou funkci, díky které vyjádříte podporu tvůrci, aniž byste s ním museli zahájit konverzaci. Stačí na ikonu kliknout a uživateli přijde klasické oznámení, že se vám líbí jeho příběh. Oznámení se objeví pouze v sekci „aktivita“ , stejně jako u lajkování klasických příspěvků. Nikomu tedy nezahltíte DM’s.

lajkovani pribehu instagram
Zdroj: socialmediatoday.com

Další nespornou výhodou je soukromí – lajkování stories je soukromé a množství srdíček se nepočítá. Ovšem ve statistikách příběhů si můžete udělat přehled o tom, kdo vám příběh lajknul. U jeho jména se se objeví ikona srdce. 

Pokud srdíčko nemůžete objevit, nezoufejte. Lajkování příběhů přišlo na Instagram v polovině února, jedná se tedy o novou funkci, která se uživatelům postupně zpřístupňuje. Ikonu srdíčka klasicky najdete mezi polem pro odeslání zprávy a ikonou pro sdílení. 

Lajkování příběhů nám tedy otvírá bránu větší aktivity, na rozdíl od reakcí, které nám přichází do DM’s a jsou tedy svým způsobem spíše otravné. Zpracováním této funkce nám nyní může Instagram připomínat TikTok, který na základě lajků posouvá krátká videa po žebříčku výš a výš. Nechme se překvapit, zda vývojáři Instagramu tento algoritmus v budoucnu zavedou, a zruší tak aktuální reakce na příběh. 

Pokud si stále nejste jistí, zda dokážete naplno ovládat a využívat sociální sítě, neváhejte se na nás obrátit. Správě sociálních sítí rozumíme jako málokdo. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »