Buďte inspirací a určujte styl

Novinka na Instagramu: Lajkování „stories“

Všimli jste si ikony ve tvaru srdíčka při prohlížení cizích instastories? Ano, je to tak, nyní můžete lajkovat nejen příspěvky, ale i příběhy na Instagramu.

Jedná se o nově přidanou funkci, díky které vyjádříte podporu tvůrci, aniž byste s ním museli zahájit konverzaci. Stačí na ikonu kliknout a uživateli přijde klasické oznámení, že se vám líbí jeho příběh. Oznámení se objeví pouze v sekci „aktivita“ , stejně jako u lajkování klasických příspěvků. Nikomu tedy nezahltíte DM’s.

lajkovani pribehu instagram
Zdroj: socialmediatoday.com

Další nespornou výhodou je soukromí – lajkování stories je soukromé a množství srdíček se nepočítá. Ovšem ve statistikách příběhů si můžete udělat přehled o tom, kdo vám příběh lajknul. U jeho jména se se objeví ikona srdce. 

Pokud srdíčko nemůžete objevit, nezoufejte. Lajkování příběhů přišlo na Instagram v polovině února, jedná se tedy o novou funkci, která se uživatelům postupně zpřístupňuje. Ikonu srdíčka klasicky najdete mezi polem pro odeslání zprávy a ikonou pro sdílení. 

Lajkování příběhů nám tedy otvírá bránu větší aktivity, na rozdíl od reakcí, které nám přichází do DM’s a jsou tedy svým způsobem spíše otravné. Zpracováním této funkce nám nyní může Instagram připomínat TikTok, který na základě lajků posouvá krátká videa po žebříčku výš a výš. Nechme se překvapit, zda vývojáři Instagramu tento algoritmus v budoucnu zavedou, a zruší tak aktuální reakce na příběh. 

Pokud si stále nejste jistí, zda dokážete naplno ovládat a využívat sociální sítě, neváhejte se na nás obrátit. Správě sociálních sítí rozumíme jako málokdo. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »