Buďte inspirací a určujte styl

Novinky z Instagramu a Facebooku // duben 2022

Používáte k propagaci Facebook nebo Instagram a nechcete být pozadu? Pokud je to tak, měli byste zbystřit! Tyto sociální sítě přicházejí s novinkami, které vám pomůžou rozjet naplno váš business. Tak jdeme na to!

Označení produktů v příspěvku na Instagramu 

Ještě donedávna mohli jen ověření tvůrci vkládat odkazy na produkty do svých příspěvků, ale tomu je už konec. V březnu tuto funkci Instagram zpřístupnil všem uživatelům. Nyní se vám nabízí skvělá šance na to, jak zvýšit svůj dosah. Pokud navážete spolupráci s méně známými tvůrci, už i oni budou moci vaše produkty na fotkách přímo označit webovým odkazem. Zároveň tato novinka umožní opravdu komukoliv označit vaše produkty, což vám poskytne velkou podporu pro vaši značku. Pokud se lidé naučí označovat produkty na svých fotkách, máte v podstatě zajištěnou bezplatnou reklamu. Statistiky samotného Instagramu uvádí, že přes 1,6 milionu uživatelů označí alespoň jednu značku týdně. Přidaná možnost označit konkrétní produkt tak skrývá nevyužitý potenciál, jak svoji značku lze dostat do širšího povědomí. Ovšem pokud nebudete s příspěvkem spokojeni, můžete označení z příspěvků odebrat. Tato funkce je bohužel prozatím dostupná jen uživatelům v USA. Netrpělivě ale vyhlížíme, až bude k dispozici u nás!  

oznacovani produktu vsemi uzivateli instagram
zdroj: socialmediatoday.com

Samolepka „nadcházející událost“ ve stories 

Instagram momentálně testuje novou nálepku „scheduled“, která se bude sledujícím ukazovat ve formě nadcházející události. Nejedná se o klasický odpočet, který už na Instagramu ve formě samolepky existuje. Tato nová samolepka vám umožňuje připomenout nadcházející událost s přímým odkazem na váš web. 

Reakce na Reels na Facebooku 

Reagovat na Reels je momentálně možné pouze lajkem nebo komentářem. Facebook si však pohrává s myšlenkou, kterou už známe ze stories na Instagramu. Jednoduše by bylo možné podporu tvůrci videa vyjádřit i pomocí reakcí, které již nyní známe u příspěvků. Ovšem jedná se pouze o samotnou myšlenku, testování je zatím v nedohlednu. Co myslíte, využívali by tuto funkci uživatelé nebo se vám zdá zbytečná? 

Moderátor na livestreamech na Instagramu 

Tuto funkci jistě již znáte z TikToku. Zde si na živých vysíláních volíte moderátora, který má s touto funkcí pravomoci nahlašovat nevhodné komentáře, odebírat diváky ze streamu nebo mu dokonce vypnout komentáře. Moderátora si vybíráte jednoduše pomocí ikony na liště komentářů na streamu. Tato funkce vám tak poskytuje snazší správu živého vysílání a větší bezpečnost jak pro vás, tak pro vaše sledující.  

instagram moderator
zdroj: Instagram a Later

Pokud se zajímáte o správu obsahu na sociálních sítích, nebojte se tyto novinky využít naplno. A pokud si ještě se správnou sociálních sítí nejste jistí, nebojte se na nás obrátit, rádi vám s ní pomůžeme. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »