Buďte inspirací a určujte styl

Novinky z Instagramu a Facebooku // duben 2022

Používáte k propagaci Facebook nebo Instagram a nechcete být pozadu? Pokud je to tak, měli byste zbystřit! Tyto sociální sítě přicházejí s novinkami, které vám pomůžou rozjet naplno váš business. Tak jdeme na to!

Zpátky na blog

Označení produktů v příspěvku na Instagramu 

Ještě donedávna mohli jen ověření tvůrci vkládat odkazy na produkty do svých příspěvků, ale tomu je už konec. V březnu tuto funkci Instagram zpřístupnil všem uživatelům. Nyní se vám nabízí skvělá šance na to, jak zvýšit svůj dosah. Pokud navážete spolupráci s méně známými tvůrci, už i oni budou moci vaše produkty na fotkách přímo označit webovým odkazem. Zároveň tato novinka umožní opravdu komukoliv označit vaše produkty, což vám poskytne velkou podporu pro vaši značku. Pokud se lidé naučí označovat produkty na svých fotkách, máte v podstatě zajištěnou bezplatnou reklamu. Statistiky samotného Instagramu uvádí, že přes 1,6 milionu uživatelů označí alespoň jednu značku týdně. Přidaná možnost označit konkrétní produkt tak skrývá nevyužitý potenciál, jak svoji značku lze dostat do širšího povědomí. Ovšem pokud nebudete s příspěvkem spokojeni, můžete označení z příspěvků odebrat. Tato funkce je bohužel prozatím dostupná jen uživatelům v USA. Netrpělivě ale vyhlížíme, až bude k dispozici u nás!  

oznacovani produktu vsemi uzivateli instagram
zdroj: socialmediatoday.com

Samolepka „nadcházející událost“ ve stories 

Instagram momentálně testuje novou nálepku „scheduled“, která se bude sledujícím ukazovat ve formě nadcházející události. Nejedná se o klasický odpočet, který už na Instagramu ve formě samolepky existuje. Tato nová samolepka vám umožňuje připomenout nadcházející událost s přímým odkazem na váš web. 

Reakce na Reels na Facebooku 

Reagovat na Reels je momentálně možné pouze lajkem nebo komentářem. Facebook si však pohrává s myšlenkou, kterou už známe ze stories na Instagramu. Jednoduše by bylo možné podporu tvůrci videa vyjádřit i pomocí reakcí, které již nyní známe u příspěvků. Ovšem jedná se pouze o samotnou myšlenku, testování je zatím v nedohlednu. Co myslíte, využívali by tuto funkci uživatelé nebo se vám zdá zbytečná? 

Moderátor na livestreamech na Instagramu 

Tuto funkci jistě již znáte z TikToku. Zde si na živých vysíláních volíte moderátora, který má s touto funkcí pravomoci nahlašovat nevhodné komentáře, odebírat diváky ze streamu nebo mu dokonce vypnout komentáře. Moderátora si vybíráte jednoduše pomocí ikony na liště komentářů na streamu. Tato funkce vám tak poskytuje snazší správu živého vysílání a větší bezpečnost jak pro vás, tak pro vaše sledující.  

instagram moderator
zdroj: Instagram a Later

Pokud se zajímáte o správu obsahu na sociálních sítích, nebojte se tyto novinky využít naplno. A pokud si ještě se správnou sociálních sítí nejste jistí, nebojte se na nás obrátit, rádi vám s ní pomůžeme. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021