PANTONE barva roku 2022

Červená, modrá, nebo černá? Ani jedna. Barvou roku pro letošní rok se stala fialová s kódem 17-3938 a názvem Very Peri. Co vyjadřuje a jak ji kombinovat s ostatními barvami? Čtěte dále.  

Very Peri není jen obyčejná fialová barva. Vyjadřuje odvážnost, podporuje osobní vynalézavost a rozvíjí kreativitu. Kromě toho vyjadřuje snoubení dnešního digitálního světa se světem reálným. Zároveň se jedná o úplně první barvu, kterou společnost PANTONE kdy vytvořila.   

Barevný model  

Pantone: PANTONE 17-3938 TPG 
RGB: 102, 103, 171 
HEX/HTML: #6667AB 
CMYK (přibližné): 40, 40, 0, 33

barva roku 2022 very peri
Zdroj: www.pantone.com 

S jakými barvami ji kombinovat?  

Ať už se chystáte navrhovat letáček, roll-banner nebo jiné propagační materiály, energetickou barvu Very Peri nesmíte vynechat.  
Na první pohled možná Very Peri nepůsobí jako všestranná barva, ale opak je pravdou. Pojďme si společně ukázat barevné odstíny, se kterými Very Peri tvoří impozantní barevné kombinace. 

Balancing Act  

paleta very peri kombinace
Zdroj: www.pantone.com 

Wellspring 

paleta very peri kombinace 2
Zdroj: www.pantone.com 

The Star Of The Show 

paleta very peri kombinace 3
Zdroj: www.pantone.com 

Amusements 

paleta very peri kombinace 4
Zdroj: www.pantone.com 

Jak už tušíte, Very Peri ve svém klasickém odstínu je velmi široce použitelná. Vynikne v bohaté paletě barev od zelené až po žlutou. Proto se nebojte následovat trendy a zařadit tuto barvu do svého projektu.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »