Buďte inspirací a určujte styl

Předplatné na Instagramu aneb Instagram již nebude zcela zdarma

Instagram mění pravidla hry. V budoucnu budete muset za exkluzivní obsah od svých oblíbených influencerů zaplatit. Co všechno zůstává zdarma? To se ihned dozvíte.

Stejně jako sociální síť Twitter začne Instagram od uživatelů vybírat každý měsíc poplatky za nové funkce. Tato nová změna se setkává se smíšenými reakcemi uživatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že budou muset platit za to, k čemu měli vždy přístup i předtím zdarma. Z pohledu tvůrce kvalitního obsahu je toto však logický krok, protože inspirují lidi po celém světě.  

Jaké placené funkce nejspíš brzy přibydou i na vašem Instagramu?

  • předplatné VIP živého vysílání
  • předplatné VIP příběhů
  • odznaky odběratelů – aby tvůrci mohli snadno rozpoznat, kdo je jejich ,,věrný fanoušek, uvidí u zpráv a komentářů odznak odběratele

Jak to celé vlastně funguje?

Díky předplatnému na Instagramu mohou tvůrci vytvořit hlubší spojení se svými největšími fanoušky a zvýšit tak svůj měsíční příjem tím, že předplatitelům poskytnou přístup k VIP obsahu a výhodám. A to vše na stejné platformě, kde s nimi již komunikují. Zda si influencer bude chtít tuto novou funkci na Instagramu zavést i na svém profilu, to už je zcela na něm. Stejně tak jako výše předplatného, která ovšem musí být mezi v rozmezí 0,99 $-99,99 $ (22 Kč -2200 Kč) za měsíc.  


Pokud si ihned chcete vyzkoušet, jak předplatné funguje, můžete! Aktuálně Meta testuje tuto novou funkci u 10 amerických influencerů, například u @jordanchiles, @jackjerry nebo @bunnymichael.   

business instagram
Ukázka předplatného na Instagramu. Zdroj: business.facebook.com

Kdy bude spuštěno předplatné na Instagramu všem tvůrcům ještě nebylo oznámeno, ale předpokládá se, že by tomu tak mohlo být už v druhé polovině roku 2022.  

Zdroj: business.instagram.com  

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »