Předplatné na Instagramu aneb Instagram již nebude zcela zdarma

Instagram mění pravidla hry. V budoucnu budete muset za exkluzivní obsah od svých oblíbených influencerů zaplatit. Co všechno zůstává zdarma? To se ihned dozvíte.

Stejně jako sociální síť Twitter začne Instagram od uživatelů vybírat každý měsíc poplatky za nové funkce. Tato nová změna se setkává se smíšenými reakcemi uživatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že budou muset platit za to, k čemu měli vždy přístup i předtím zdarma. Z pohledu tvůrce kvalitního obsahu je toto však logický krok, protože inspirují lidi po celém světě.  

Jaké placené funkce nejspíš brzy přibydou i na vašem Instagramu?

  • předplatné VIP živého vysílání
  • předplatné VIP příběhů
  • odznaky odběratelů – aby tvůrci mohli snadno rozpoznat, kdo je jejich ,,věrný fanoušek, uvidí u zpráv a komentářů odznak odběratele

Jak to celé vlastně funguje?

Díky předplatnému na Instagramu mohou tvůrci vytvořit hlubší spojení se svými největšími fanoušky a zvýšit tak svůj měsíční příjem tím, že předplatitelům poskytnou přístup k VIP obsahu a výhodám. A to vše na stejné platformě, kde s nimi již komunikují. Zda si influencer bude chtít tuto novou funkci na Instagramu zavést i na svém profilu, to už je zcela na něm. Stejně tak jako výše předplatného, která ovšem musí být mezi v rozmezí 0,99 $-99,99 $ (22 Kč -2200 Kč) za měsíc.  


Pokud si ihned chcete vyzkoušet, jak předplatné funguje, můžete! Aktuálně Meta testuje tuto novou funkci u 10 amerických influencerů, například u @jordanchiles, @jackjerry nebo @bunnymichael.   

business instagram
Ukázka předplatného na Instagramu. Zdroj: business.facebook.com

Kdy bude spuštěno předplatné na Instagramu všem tvůrcům ještě nebylo oznámeno, ale předpokládá se, že by tomu tak mohlo být už v druhé polovině roku 2022.  

Zdroj: business.instagram.com  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »