Předplatné na Instagramu aneb Instagram již nebude zcela zdarma

Instagram mění pravidla hry. V budoucnu budete muset za exkluzivní obsah od svých oblíbených influencerů zaplatit. Co všechno zůstává zdarma? To se ihned dozvíte.
predplatne-instagram

Stejně jako sociální síť Twitter začne Instagram od uživatelů vybírat každý měsíc poplatky za nové funkce. Tato nová změna se setkává se smíšenými reakcemi uživatelů, kteří jsou nespokojeni s tím, že budou muset platit za to, k čemu měli vždy přístup i předtím zdarma. Z pohledu tvůrce kvalitního obsahu je toto však logický krok, protože inspirují lidi po celém světě.  

Jaké placené funkce nejspíš brzy přibydou i na vašem Instagramu?

  • předplatné VIP živého vysílání
  • předplatné VIP příběhů
  • odznaky odběratelů – aby tvůrci mohli snadno rozpoznat, kdo je jejich ,,věrný fanoušek, uvidí u zpráv a komentářů odznak odběratele

Jak to celé vlastně funguje?

Díky předplatnému na Instagramu mohou tvůrci vytvořit hlubší spojení se svými největšími fanoušky a zvýšit tak svůj měsíční příjem tím, že předplatitelům poskytnou přístup k VIP obsahu a výhodám. A to vše na stejné platformě, kde s nimi již komunikují. Zda si influencer bude chtít tuto novou funkci na Instagramu zavést i na svém profilu, to už je zcela na něm. Stejně tak jako výše předplatného, která ovšem musí být mezi v rozmezí 0,99 $-99,99 $ (22 Kč -2200 Kč) za měsíc.  


Pokud si ihned chcete vyzkoušet, jak předplatné funguje, můžete! Aktuálně Meta testuje tuto novou funkci u 10 amerických influencerů, například u @jordanchiles, @jackjerry nebo @bunnymichael.   

business instagram
Ukázka předplatného na Instagramu. Zdroj: business.facebook.com

Kdy bude spuštěno předplatné na Instagramu všem tvůrcům ještě nebylo oznámeno, ale předpokládá se, že by tomu tak mohlo být už v druhé polovině roku 2022.  

Zdroj: business.instagram.com  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn