Šablony – nástroj, který šetří čas

Sociální sítě jsou mocný marketingový nástroj, který vám může pomoct v podnikání. Proto je velmi důležité, abyste si našli čas na vytvoření efektivních a dobře promyšlených příspěvků.

Jednou z možností, jak tvořit efektivní obsah s minimální časovou náročností jsou šablony. Kromě toho, že šablony ušetří spoustu Vašeho cenného času, Vaše značka díky nim bude konzistentní a také se zvýší povědomí u zákazníků. Používat je můžete na všechny sociální sítě, ať už je to Instagram, Facebook nebo třeba LinkedIn.

sablona 2
www.freepik.com

Ušetřete čas na další aktivity

Šablony mají jednu velkou výhodu – příspěvky nemusíte začínat od nuly, ale máte pevný základ, ze kterého můžete vycházet. Víme, navrhnout nový grafický příspěvek může zabrat hodně času. Díky šablonám, které vyžadují pouze drobné úpravy, Vám vznikne čas na jiné, důležitější aktivity.

Buďte konzistentní

Pokud budete hledat už vytvořené šablony, narazíte na několik barevných a vizuálních kombinací. Nebojte se však použít šablony v barvách nebo stylu Vaší značky, lidé si ji lépe zapamatují a spojí dohromady.

Dostaňte se do povědomí lidí

V případě, že se budete řídit předchozími body, je téměř jisté, že se Vaše značka dostane více do povědomí lidí. Je až překvapivé, kolik firem nebranduje svůj obsah. Příspěvky od různých firem jsou pak všechny téměř stejné. Přitom pouhým grafickým prvkem nebo přidáním loga příspěvek vynikne a lidé na první pohled poznají, že obsah je spojený s určitou firmou.

sablona 4
www.freepik.com

Jak udělat skvělou šablonu?

  • Připravte si několik šablon, podle obsahu. Někdy je potřeba, aby vyniknul obrázek, jindy plní jen ilustrační funkci a zásadní je text nebo výzva k akci.  
  • Vycházejte ze svého logo nebo brand manuálu
  • Držte se podobného rozložení šablon – zobrazení loga, rámeček nebo jiný prvek, který bude stejný a rozpoznatelný v každém příspěvku

sablona 1 1
www.freepik.com

Pamatujte, že přes noc na sociálních sítí neuspějete. Jak je uvedeno výše, šablony ušetří čas, proto můžete tvořit obsah častěji a konzistentně, což Vám pomůže k dosažení Vašeho marketingového cíle.

Pokud však potřebujete pomoc, neváhejte se na nás obrátit. Vytvoříme pro Vaši značku šablony na míru nebo Vás v rámci školení naučíme již vytvořené šablony upravovat v Illustratoru či editoru Canva.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »