Buďte inspirací a určujte styl

Šablony – nástroj, který šetří čas

Sociální sítě jsou mocný marketingový nástroj, který vám může pomoct v podnikání. Proto je velmi důležité, abyste si našli čas na vytvoření efektivních a dobře promyšlených příspěvků.

Jednou z možností, jak tvořit efektivní obsah s minimální časovou náročností jsou šablony. Kromě toho, že šablony ušetří spoustu Vašeho cenného času, Vaše značka díky nim bude konzistentní a také se zvýší povědomí u zákazníků. Používat je můžete na všechny sociální sítě, ať už je to Instagram, Facebook nebo třeba LinkedIn.

sablona 2
www.freepik.com

Ušetřete čas na další aktivity

Šablony mají jednu velkou výhodu – příspěvky nemusíte začínat od nuly, ale máte pevný základ, ze kterého můžete vycházet. Víme, navrhnout nový grafický příspěvek může zabrat hodně času. Díky šablonám, které vyžadují pouze drobné úpravy, Vám vznikne čas na jiné, důležitější aktivity.

Buďte konzistentní

Pokud budete hledat už vytvořené šablony, narazíte na několik barevných a vizuálních kombinací. Nebojte se však použít šablony v barvách nebo stylu Vaší značky, lidé si ji lépe zapamatují a spojí dohromady.

Dostaňte se do povědomí lidí

V případě, že se budete řídit předchozími body, je téměř jisté, že se Vaše značka dostane více do povědomí lidí. Je až překvapivé, kolik firem nebranduje svůj obsah. Příspěvky od různých firem jsou pak všechny téměř stejné. Přitom pouhým grafickým prvkem nebo přidáním loga příspěvek vynikne a lidé na první pohled poznají, že obsah je spojený s určitou firmou.

sablona 4
www.freepik.com

Jak udělat skvělou šablonu?

  • Připravte si několik šablon, podle obsahu. Někdy je potřeba, aby vyniknul obrázek, jindy plní jen ilustrační funkci a zásadní je text nebo výzva k akci.  
  • Vycházejte ze svého logo nebo brand manuálu
  • Držte se podobného rozložení šablon – zobrazení loga, rámeček nebo jiný prvek, který bude stejný a rozpoznatelný v každém příspěvku

sablona 1 1
www.freepik.com

Pamatujte, že přes noc na sociálních sítí neuspějete. Jak je uvedeno výše, šablony ušetří čas, proto můžete tvořit obsah častěji a konzistentně, což Vám pomůže k dosažení Vašeho marketingového cíle.

Pokud však potřebujete pomoc, neváhejte se na nás obrátit. Vytvoříme pro Vaši značku šablony na míru nebo Vás v rámci školení naučíme již vytvořené šablony upravovat v Illustratoru či editoru Canva.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »
Design a grafika

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Číst více »