jak využít

facebook pro firemní účely?

Zákaznická podpora

Příspěvky z firemního profilu Vám zákazníky nepřivedou. Ale můžete ho využít pro komunikaci se svými stávajícími zákazníky jako zákaznickou podporu.

Placená reklama

Budujeme povědomí o Vaší značce, zajistíme maximální dosah a přivedeme lidi na Váš web.

Budujeme komunity

Facebookové skupiny jsou skvělý nástroj na budování zájmových skupin a komunit. Dokážeme tak snadno sledovat trendy v oboru a reagovat na ně rychleji než konkurence.

Soutěže

Soutěžemi dokážeme nasbírat i několik stovek fanoušků či emailů, s kterými pak lze pracovat i v rámci mailových kampaní.

kde začít

jak vypadá spolupráce?

Zjistíme
stávající stav

Podíváme se na Vaši situaci a řekneme, jakých výsledků je reálné dosáhnout. Navrhneme nejlepší řešení, které má vysokou šanci na úspěch.

1

Stanovíme
společný cíl

Jasně si stanovíme, čeho se má dosáhnout, časový rámec a očekávané náklady. Jasně tak víte, jakých výsledků dosáhneme a co Vás to bude stát.

2

Podle
Vašich představ

Nastavíme spolupráci tak, aby přesně odpovídala Vašim potřebám, představám a přáním. Průběžně Vás informujeme o výsledcích a reagujeme na změny na trhu.

3

Spolupracujeme
dlouhodobě

Splněním cílů naše práce nekončí. Každý projekt se dále vyvíjí a je třeba o něj pečovat, rozvíjet ho. Dlouhodobý růst je náš hlavní cíl.

4

Ceník

Výsledná cena se určuje podle dodaných podkladů a očekávaných výsledků. Většina projektů na facebooku se pohybuje od 3 do 7 tisíc Kč měsíčně.

Úpravy

790 / hod
  • plánování příspěvků
  • úpravy kampaní
  • reportování
  • lajkování

Tvorba

1290 / hod
  • tvorba příspěvků
  • krizová komunikace
  • tvorba soutěží
  • tvorba kampaní

jaké jsou

vaše nejčastější dotazy?

Firemní facebook není zdroj nových zákazníků. Jedná se o nový způsob komunikace převážně se stávajícími zákazníky, jen Vám místo emailu nebo zavolání napíší do chatu. Vaši zákazníci chtějí poznat i zákulisí, co se skrývá za Vaší snahou a úspěchem. A právě k tomu slouží firemní facebook. Bavte své zákazníky, odhalte se a získejte loajalitu a věrnost.

Deaktivovat ho. Lepší než mít nestaraný firemní facebook je nemít žádný. A pokud ho i přes to chcete nechat aktivní, můžeme se domluvit na spolupráci a o váš firemní facebook se starat.

Na facebook o sobě každý dává mnoho informací, co rád čte, co rád poslouchá, kam rád chodí. Díky tomu je možné zjistit mnoho zajímavých informací o Vašich zákaznících. Jinými slovy je facebook jedním z nejlepších nástrojů pro cílení a cílenou reklamu.

Někdy se může stát, že se objeví nespokojený zákazník, který Vám kazí dobré jméno. Víme, jak s takovými lidmi komunikovat. Nenecháme se strhnout emocemi, přesuneme komunikaci z veřejné do soukromé a snažíme se dosáhnout smírného výsledku.

S obrázky je to na sociálních sítích složité. Správně byste měli mít jen své obrázky, případně je koupit z fotobanky. Obrázky totiž prodávají. Hlídáme to za Vás a obrázky citujeme.

Skupiny jsou zcela novým způsobem komunikace s fanoušky na sociálních sítích. Skupiny existují již dlouho, nicméně nyní v nich lidé hledají názory a zkušenosti ostatních, což je prostor pro firmy, kde se správně prezentovat. Stačí pozvat všechny Vaše fanoušky, zaměřit se na komunikaci, interaktivitu a šířit povědomí o skupině.

Díky obsahu, který generujete na sociálních sítích, můžete snadno směřovat fanoušky na své webové stránky a změnit je ve své zákazníky. Nové externí odkazy tak pomáhají i v rámci SEO optimalizace Vašich stránek.

Díky jednoduchosti tohoto nástroje rychle získáte několik stovek emailových kontaktů (nebo telefonů) na všechny soutěžící, které potom můžete použít pro mailové kampaně. Zároveň je možné do formuláře požadovat i lokalitu, věk, či cokoliv jiného Vás napadne a potřebujete pro lepší práci se zákazníky.

Fotosoutěž funguje na podobném principu jako soutěž, nicméně cílem není vyplnění jednoduché otázky, ale nahrání fotky. Ale POZOR! To, že musí soutěžící udělat tu správnou fotku a nahrát ji do soutěže, vyžaduje více práce! Proto výsledek bývá často nižší než u klasické soutěže na sociálních sítích.

Od klientů často slýcháme, co máme zvolit jako výhru? Pokud chcete hodně LAJKŮ a emailů, zvolte něco, co chce každý. Nejlépe elektroniku. Otázkou ovšem je, co s takovými emaily, když soutěží každý včetně těch, kteří nejsou Vašimi zákazníky. Pokud však zvolíte svůj produkt / službu, budete mít méně emailů i fanoušků, ale víte přesně, že jsou to Vaši zákazníci.

U každé soutěže je nutné počítat se skalními fanoušky a chronickými soutěžiteli. Proto databázi před losováním čistíme o duplicitní soutěžící, aby měl šanci na výhru každý (a nejen ten, který má 15 emailů). Tím zajistíme, že budete mít jasný přehled o REÁLNÝCH výsledcích.

Chcete i vy facebook pro firemní účely?

kontaktujte nás

Lubomír Černý

ředitel
[email protected]
+420 601 339 007

Sídlíme v Brně

kancelář
Špitálka 421/23a
602 00 Brno