Buďte inspirací a určujte styl

Trendy na sociálních médiích 2022

Skutečnost, že jsou sociální sítě nedílnou součástí našich životů, není třeba dokládat. Podíl času, který na Facebooku a Instagramu denně tráví dospělá populace, neustále narůstá. Právě narůstajícího potenciálu a rozšiřujícího se prostoru pro content marketing si všímá nemalá část firem. Bohužel jej málokdo umí využít. 

Zpátky na blog

Pro správné uchopení je třeba vnímat nové trendy a vytvořit si ucelenou marketingovou strategii. Bez ní je snadné splynout a ztratit se v nepřeberném poli již tak přesyceného trhu. Následování nových trendů vám pomůže udržet tempo se stávajícími zákazníky a získat nové sledující. A jaké trendy se chystají pro rok 2022? 

Personalizace na prvním místě 

Personalizace není ve světě marketingu ničím novým, stále se však ukazuje, jak důležitou roli v komunikaci hraje. Díky pokročilejším možnostem marketingového zacílení se daří generovat  správné reklamy  správnému segmentu lidí ve správný čas. Zásadní a ověřený trend, který se nesmí podcenit. 

TikTok a ti druzí 

Krátká a stručná, ale přesto zábavná. Přesně taková videa dokáží skvěle přitáhnout pozornost. Snad právě proto bude rok 2022 patřit TikToku. Právě zde se pro vás otvírá zcela nový prostor pro kampaň na rozšíření povědomí o vaší značce. Tato síť cílí nejvíce na publikum od 16 do 30 let a nabízí řadu nástrojů, které vám pomohou s propagací. 

tik tok

Malí, ale šikovní 

Řada platforem zůstává skryta ve stínu marketingových obrů jako je Instagram či Facebook. Právě v roce 2022 se však vyplatí zaměřit se i na další sociální sítě jako je Snapchat či Pinterest. U obou těchto platforem došlo v posledních měsících k nárůstu potenciálního reklamního publika. Díky tomu bude návratnost výdajů na reklamu několikanásobně vyšší než u mainstreamových sociálních sítí. 

Už to není jen o reklamě 

Během předchozích let se ukotvil zvyk využívat sociální sítě k propagaci produktů a podpoře jejich prodeje. Nyní se však ukazuje, že je třeba zaměřit se skrze sociální sítě i na péči o zákazníky. Přestože hledání nových zákazníků má stále své místo, vyplatí se věnovat část své energie i k prohloubení a ucelení vztahů se stávajícími zákazníky. 

zakaznicka pece socialni site

Promluvme si  

Na své popularitě získávají kromě platforem vizuálních také platformy zaměřené na audio. Rozvoj sítě Clubhouse v roce 2020 nastínil trend pro následující roky. Důkazem je i reakce Facebooku (spuštění Live Audio Rooms) či Twitteru (spuštění Twitter Spaces). Bohužel tvorba a příprava není nejsnadnější, a tak není tento trend zatím příliš rozšířený. Pokud se s přípravou poperete a investujete do ní dostatek času a energie, nabízí se ideální prostor pro detailní představení vaší značky. 

Mikroinfluenceři 

Navázání spolupráce s influencery není ve světě marketingu ničím novým. Není však na škodu si tento trend připomenout, protože v roce 2022 jejich podíl na vytváření marketing contentu poroste. Navíc se ukazuje, jak výhodné může být zapojení širšího okruhu menších influencerů (mikroinfluencerů) oproti jedné známé osobnosti (především lze snížit náklady a při tom přesněji zacílit na zákazníky). Nabízí se však otázka, zda je ve vašich silách správně zacílit na dostatek mikroinfluencerů, kteří by odpovídali hodnotám vaší značky. 

mikroinfluenceri

Realita, rozšířená a virtuální 

      Zatímco je využití virtuální reality (VR) v sociálních médiích upozaděno, s rozšířenou realitou (AR) se setkáte poměrně častěji. Jedná se o digitální projekci zasazenou do reálného světa. Toho se hojně využívá například na Instagramu k úpravě fotografií, v mapách k vykreslení cesty nebo k projekci produktů v reálných rozměrech. Právě poslední možnost je velmi ambiciózní, zákazník si díky použití AR může vyzkoušet produkt předem, zjistit rozměry nebo jen dokreslit svoji představu. Rozšířená realita se bude v roce 2022 těšit velké pozornosti. Nemějte obavy se na ni zaměřit, v následujících letech se bude hojně rozvíjet. 

Díky těmto trendům neztratíte náskok před konkurencí a dokážete si prorazit vlastní cestu. Trendy, které vás hnaly kupředu před mnoha lety, nezaručí, že rozvoj bude stejně progresivní i nadále. Sociální sítě mají zkrátka svoji dynamiku a vytváří prostor pro konkurenci. Nebojte se ponořit do trendů letošního roku. 

Pokud si stále nejste jistí, zda dokážete ovládnout content marketing, a přitom reagovat na aktuální trendy, neváhejte se na nás obrátit. Správě sociálních sítí rozumíme jako málokdo. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021