Buďte inspirací a určujte styl

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Výhody 

  • Šablony 

Adobe Express se pyšní sbírkou více než 20 000 statických i dynamických šablon pro grafiku na sociálních sítích, jako jsou příběhy, příspěvky, reels. Najdete zde ale i šablony pro plakáty, loga, vizitky, letáky a mnohé další grafické materiály. 

  • Integrace s Adobe Fonts.  

Díky napojení na Adobe Fonts můžete do Adobe Express nahrát jakýkoliv font a také ho animovat.   

  • Fotobanka 

Velkou výhodou Adobe Express je napojení na známou fotobanku Unsplash s více než 300 000 fotografiemi.  

  • Změna velikosti, ořez fotografií a videí  

U každého obrázku a elementu můžete jednoduše změnit velikost tak, aby vyhovovala jakékoli velikosti pro Instagram, Facebook, YouTube, ale i jiná sociální média. Stačí si vybrat.

 

adobe
Zdroj: www.adobe.com

Nevýhody 

  • (Ne)spolupráce a (ne)komentování v reálném čase 

Poměrně velkou nevýhodou oproti Canvě je nemožná spolupráce na jednom projektu v reálném čase s ostatními uživateli. Pokud jste ale kreativec sólista, nebo běžný uživatel, nemusí to být překážkou.  

  • Placené elementy, videa a fotografie 

V bezplatné verzi Adobe Express nenajdete tak velkou knihovnu fotografií, videí a jiných elementů jako v Premium verzi. Vyšší verze ovšem nestojí balík, ale pouze necelých 10 dolarů za měsíc, takže si ji může dovolit opravdu každý.  

adobe express
Zdroj: www.adobe.com

Pokud hledáte nástroj s možností spolupráce v reálném čase, pak Adobe Express není tou pravou variantou. Pokud však potřebujete vhodný nástroj pro rychlou tvorbu a úpravu podkladů pro content marketing a správu sociálních sítí, Adobe Express si jistě zaslouží vaši pozornost. 

Nástroj Adobe Express si můžete ,,osahat” přímo na adrese www.adobe.com/express na 14 dní zdarma v plné verzi, nebo si rovnou stáhněte aplikaci do mobilu. Pokud si s grafikou a content marketingem stále nebudete vědět rady, obraťte se na nás.  

Zdroj: Youtube Adobe Express
Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Sociální sítě

Reels Play Bonus aneb za Reels na Instagramu dostanete už brzy zaplaceno 

Jak namotivovat tvůrce, aby byla jejich tvorba intenzivnější? Jednoduše. Zaplatit jim za to. To je hlavní myšlenka společnosti Meta, kterou chce aplikovat na nejžádanější formát na Instagramu – Instagram Reels. Cílem je nedělat rozdíly mezi malými a velkými tvůrci, takže šanci si vydělat nějakou tu korunu navíc budou mít všichni. Do České republiky placená varianta Instagram Reels zatím nedorazila, ale bude!

Číst více »
Sociální sítě

Jak budovat značku na LinkedInu v roce 2022?

Než začnete vymýšlet sáhodlouhé firemní strategie, zamyslete se nad tím, jakému okruhu lidí vaši značku skrze Linkedin představujete. Kdo vaši firmu vlastně sleduje? Jsou to jen vaši zákazníci? Ano, určitě jsou velkým kusem pomyslného “koláče sledovanosti”, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze určité procento z celku. Myslete i na zaměstnance, budoucí zaměstnance, investory, partnery, influencery… Co jim chcete skrze vaši značku ukázat? Jakým způsobem chcete, aby váš obsah zaujal? Jak se vlastně chcete prezentovat?

Číst více »
Sociální sítě

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!

Číst více »
Sociální sítě

6 kroků, jak snadno začít se sociálními sítěmi 

Vy ještě nejste na sociálních sítích? Pokud chcete svůj business dál budovat, je to velká chyba. Sociální sítě nabízí moderní, rychlý a značně rozšířený způsob komunikace mezi značkou a zákazníkem. Pokud je nevyužíváte, pak možná jen nevíte jak začít. V našem článku najdete pětici základních a nutných kroků, jak do světa sociálních sítí vstoupit a neztratit se. Pojďme na to. 

Číst více »
Copywriting

9 tipů, jak ZDARMA zvýšit návštěvnost článků

Stále hledáte cesty, jak optimalizovat blog tak, abyste oslovili více čtenářů? Pouze vyčkáváte, že si vaše články publikum najde samo nebo vkládáte nemalé finance do propagace? Existují i jiné cesty. V tomto článku si ukážeme 9 osvědčených tipů, jak zdarma a jednoduše zvýšit počet čtenářů. 

Číst více »