Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  

Výhody 

  • Šablony 

Adobe Express se pyšní sbírkou více než 20 000 statických i dynamických šablon pro grafiku na sociálních sítích, jako jsou příběhy, příspěvky, reels. Najdete zde ale i šablony pro plakáty, loga, vizitky, letáky a mnohé další grafické materiály. 

  • Integrace s Adobe Fonts.  

Díky napojení na Adobe Fonts můžete do Adobe Express nahrát jakýkoliv font a také ho animovat.   

  • Fotobanka 

Velkou výhodou Adobe Express je napojení na známou fotobanku Unsplash s více než 300 000 fotografiemi.  

  • Změna velikosti, ořez fotografií a videí  

U každého obrázku a elementu můžete jednoduše změnit velikost tak, aby vyhovovala jakékoli velikosti pro Instagram, Facebook, YouTube, ale i jiná sociální média. Stačí si vybrat.

 

adobe
Zdroj: www.adobe.com

Nevýhody 

  • (Ne)spolupráce a (ne)komentování v reálném čase 

Poměrně velkou nevýhodou oproti Canvě je nemožná spolupráce na jednom projektu v reálném čase s ostatními uživateli. Pokud jste ale kreativec sólista, nebo běžný uživatel, nemusí to být překážkou.  

  • Placené elementy, videa a fotografie 

V bezplatné verzi Adobe Express nenajdete tak velkou knihovnu fotografií, videí a jiných elementů jako v Premium verzi. Vyšší verze ovšem nestojí balík, ale pouze necelých 10 dolarů za měsíc, takže si ji může dovolit opravdu každý.  

adobe express
Zdroj: www.adobe.com

Pokud hledáte nástroj s možností spolupráce v reálném čase, pak Adobe Express není tou pravou variantou. Pokud však potřebujete vhodný nástroj pro rychlou tvorbu a úpravu podkladů pro content marketing a správu sociálních sítí, Adobe Express si jistě zaslouží vaši pozornost. 

Nástroj Adobe Express si můžete ,,osahat” přímo na adrese www.adobe.com/express na 14 dní zdarma v plné verzi, nebo si rovnou stáhněte aplikaci do mobilu. Pokud si s grafikou a content marketingem stále nebudete vědět rady, obraťte se na nás.  

Zdroj: Youtube Adobe Express

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Objevte další články

Design a grafika

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?

Číst více »