Buďte inspirací a určujte styl

Využijte potenciál Black Friday

Když se řekne Black Friday, většině lidí v první chvíli evokuje USA, davové šílenství a fronty před obchody. Z pohledu obchodníků se točí hlavně kolem příprav kampaně. Black Friday je ale především jedna velká (a velmi úspěšná) marketingová kampaň. Pokud si myslíte, že na přípravu kampaně je ještě čas, vyvedeme vás z omylu. Pokud jste ještě s přípravou nezačali, inspirujte se u nás. Je nejvyšší čas! Black Friday už totiž klepe na dveře.  

Zpátky na blog

Základem je dobrý a promyšlený plán 

Zamyslete se nad tím, na které výrobky chcete akci vztáhnout, jak velké slevy chcete nabídnout a jakými marketingovými kanály to dáte zákazníkům vědět. Nezapomeňte si však položit i základní  otázky – zda váš e-shop zvládne zvýšenou poptávku a jestli máte dostatečné množství personálu, abyste kampaň zvládli. Pokud máte vybrané zboží, stanovte si, jak velkou slevu můžete zákazníkům nabídnout a spočítat si, zda se vám Black Friday vůbec vyplatí. 

 

Zvolte si komunikační kanály 

Webové stránky 

O akci informujte s předstihem (aktuálně už včera bylo pozdě). Na webové stránky umístěte banner, který bude informovat o limitovaném počtu akčního zboží a pozornost přitáhne i odpočítávání. Využijte i potenciál k získání e-mailových adres a umístěte na webovky možnost přihlásit se k odběru o akčním zboží. 

Pokud už máte seznam adres k mailingu, vytvořte newsletter, který je bude informovat a nadcházející akci. Těsně před startem kampaně vytvořte v menu speciální akci Black Friday, kam umístěte všechno akční zboží a navažte na něj doplňující produkty. Nezapomeňte na exit pop-up = nabídku na rozloučenou, která by mohla zákazníka přesvědčit, aby na vašem e-shopu zůstal a využil nabídky. 

Sociální sítě 

Sociální sítě jsou dnes již základním komunikačním kanálem mezi obchodníkem a zákazníkem. Vytvořte událost na Facebooku a popostrčte fanoušky, aby se zapojili. Zveřejňujte statusy, které se budou věnovat blížícímu se výprodeji. Na Instagramu si vytvořte unikátní hashtag, který můžete zapojit i do soutěže – každý ze soutěžících, který hashtag použije, získá dodatečný bonus – například slevu, zdarma poštovné, dárek k nákupu… Fantazii se meze nekladou. V příspěvcích vsaďte na humor. Potřebujete zákazníky pobavit a vyvolat v nich nenásilně emoční reakce. 

Platební kanály 

V rámci příprav na Black Friday se vyplatí investovat prostředky i do Google Ads. Spusťte ji několik dní před začátkem akce a odkazujte přímo do sekce Black Friday. To samé doporučujeme u Facebook Ads. Zacilte na vaše fanoušky, kteří vás již znají a mají k vám nějaký vztah. Reklamu můžete rozšířit i na uživatele Instagramu.  

Obsah 

Jakými kanály chceme propagovat již víme. Aktuálně je potřeba si vybrat kreativní strategii. Vyberte barvu, motiv a motto kampaně. Dejte si záležet na grafice a připravte si jednotlivé šablony na sociální sítě, pro newsletter a na e-shop. A buďte originální. 

Velkou nevýhodou e-shopů je nemožnost osahat si zboží. Vynahraďte to zákazníkům detailními popisy zboží a kvalitními fotografiemi ve vysokém rozlišení.  

Hodnoťte a vyhodnocujte 

Nezapomeňte na SMARTER cíle. Každá marketingová kampaň musí být konkrétní, měřitelná, dosažitelná, realistická, časově ohraničená, etická a opakovaně hodnotitelná. Sledujte pohyb skrze Google Analytics a vyhodnoťte si, o jaké zboží je největší zájem a jakým způsobem se zákazníci dostávají k vaší nabídce.  

Marketingová kampaň je začátek běhu na dlouhou trať. I když vytvoříte sebelepší, nebude to k ničemu, pokud podceníte logistiku. Přece nechcete, abyste místo přívalu objednávek museli opravovat váš e-shop, protože jich nezvládne tolik vyřídit. Nezapomeňte tuto důležitou otázku probrat s vaším IT oddělením. Následně si zajistěte dostatečnou posilu z řad zaměstnanců. Navazování kontaktů a vyřizování dotazů je důležitou součástí péče o zákazníka.  A posledním bodem, který musíme zmínit, je responzivita. Víc než 50 % objednávek se standardně vytváří přes mobilní telefony. Tak na to myslete! A pokud si s něčím nebudete vědět rady, obraťte se na nás. Rádi vám s tím pomůžeme.  

 
Tak co? Jste připraveni na Black Friday? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Rady a tipy

Jak udělit nebo odebrat oprávnění do Business Manageru a reklamního účtu

Ještě před několika lety se Business Manager používal hlavně ve větších firmách, kde měli na starost několik Facebookových stránek nebo reklamních účtů. Aktuálně však ušetří práci i při správě jediného firemního profilu. Nabízí totiž spoustu univerzálních nástrojů. Můžete spravovat vícero reklamních účtů a profilů na jednom místě, využívat nástroje jako například Facebook Analytics, nebo lépe zabezpečit své účty. Jako obrovský bonus můžete brát i to, že k přehledům se snadno dostanou i další vámi jmenovaní uživatelé nebo partneři. A platí to jak pro Facebook, tak i pro Instagram. 

Číst více »
Rady a tipy

Deset bodů, jak zatraktivnit LinkedIn

I když LinkedIn vznikl primárně pro hledání pracovníků a pracovních příležitostí, stejně jako další sociální sítě se rychle rozvíjí. Mnohé možná napadne otázka, zda je LinkedIn správnou sociální sítí pro navazování obchodních vztahů. Za nás určitě ano. Abyste však dosáhli svého cíle, kvůli kterému jste na LinkedIn přišli, je potřeba dodržet několik pravidel právě proto, aby TEN váš účet byl dostatečně atraktivní. My se na něj nyní společně podíváme.

Číst více »
Soutěže

Pravidla soutěží na Facebooku 2021

Pořádá je téměř každý – od švadlenky s malou firmou až po korporáty. Soutěže na Facebooku jsou skvělým nástrojem, jak zvýšit viditelnost profilu a budovat brand vaší firmy. Vytvoření soutěže se zdá být banální záležitostí, ale není tomu tak. Musíte se totiž řídit pravidly, které Facebook definoval ve svých podmínkách. Jaké to jsou? Na to se teď společně podíváme.

Číst více »
E-mail marketing

Mailing II. – nejefektivnější nástroj online marketingu

Výhody, které dokáže e-mailový marketing přinést, jsme už rozebírali v minulém článku. Pokud vás zajímá, jak získat e-mailové adresy, jaký zvolit postup při tvorbě marketingové kampaně a který mailingový nástroj pro vás bude vhodný, udělejte si pár minut čas a přečtěte si naše rady a tipy, které jsme za léta existence IMCerny nasbírali a ozkoušeli.

Číst více »
Kartička s popiskem content plán a plánovače příspěvků.
Sociální sítě

Content plán a plánovače příspěvků – skvělí pomocníci při tvorbě obsahu pro sociální sítě

Za jak dlouho jste schopni vytvořit a naplánovat příspěvek? Z vlastní zkušenosti víme, že to může být otázka pár minut minut, ale třeba také hodiny. Proč zbytečně ztrácet čas, když můžete mít vše bez starostí, bez nervů a ještě ušetřený čas věnovat něčemu jinému – třeba rozvoji firmy? Rozhodli jsme se s vámi podělit o několik tipů, jaký si vytvořit content plán. A k tomu připojíme i srovnání nejlepších plánovačů pro efektivnější práci.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021