Buďte inspirací a určujte styl

Využijte potenciál Black Friday

Když se řekne Black Friday, většině lidí v první chvíli evokuje USA, davové šílenství a fronty před obchody. Z pohledu obchodníků se točí hlavně kolem příprav kampaně. Black Friday je ale především jedna velká (a velmi úspěšná) marketingová kampaň. Pokud si myslíte, že na přípravu kampaně je ještě čas, vyvedeme vás z omylu. Pokud jste ještě s přípravou nezačali, inspirujte se u nás. Je nejvyšší čas! Black Friday už totiž klepe na dveře.  

Zpátky na blog

Základem je dobrý a promyšlený plán 

Zamyslete se nad tím, na které výrobky chcete akci vztáhnout, jak velké slevy chcete nabídnout a jakými marketingovými kanály to dáte zákazníkům vědět. Nezapomeňte si však položit i základní  otázky – zda váš e-shop zvládne zvýšenou poptávku a jestli máte dostatečné množství personálu, abyste kampaň zvládli. Pokud máte vybrané zboží, stanovte si, jak velkou slevu můžete zákazníkům nabídnout a spočítat si, zda se vám Black Friday vůbec vyplatí. 

Zvolte si komunikační kanály 

Webové stránky 

O akci informujte s předstihem (aktuálně už včera bylo pozdě). Na webové stránky umístěte banner, který bude informovat o limitovaném počtu akčního zboží a pozornost přitáhne i odpočítávání. Využijte i potenciál k získání e-mailových adres a umístěte na webovky možnost přihlásit se k odběru o akčním zboží. 

Pokud už máte seznam adres k mailingu, vytvořte newsletter, který je bude informovat a nadcházející akci. Těsně před startem kampaně vytvořte v menu speciální akci Black Friday, kam umístěte všechno akční zboží a navažte na něj doplňující produkty. Nezapomeňte na exit pop-up = nabídku na rozloučenou, která by mohla zákazníka přesvědčit, aby na vašem e-shopu zůstal a využil nabídky. 

Sociální sítě 

Sociální sítě jsou dnes již základním komunikačním kanálem mezi obchodníkem a zákazníkem. Vytvořte událost na Facebooku a popostrčte fanoušky, aby se zapojili. Zveřejňujte statusy, které se budou věnovat blížícímu se výprodeji. Na Instagramu si vytvořte unikátní hashtag, který můžete zapojit i do soutěže – každý ze soutěžících, který hashtag použije, získá dodatečný bonus – například slevu, zdarma poštovné, dárek k nákupu… Fantazii se meze nekladou. V příspěvcích vsaďte na humor. Potřebujete zákazníky pobavit a vyvolat v nich nenásilně emoční reakce. 

Platební kanály 

V rámci příprav na Black Friday se vyplatí investovat prostředky i do Google Ads. Spusťte ji několik dní před začátkem akce a odkazujte přímo do sekce Black Friday. To samé doporučujeme u Facebook Ads. Zacilte na vaše fanoušky, kteří vás již znají a mají k vám nějaký vztah. Reklamu můžete rozšířit i na uživatele Instagramu.  

Obsah 

Jakými kanály chceme propagovat již víme. Aktuálně je potřeba si vybrat kreativní strategii. Vyberte barvu, motiv a motto kampaně. Dejte si záležet na grafice a připravte si jednotlivé šablony na sociální sítě, pro newsletter a na e-shop. A buďte originální. 

Velkou nevýhodou e-shopů je nemožnost osahat si zboží. Vynahraďte to zákazníkům detailními popisy zboží a kvalitními fotografiemi ve vysokém rozlišení.  

Hodnoťte a vyhodnocujte 

Nezapomeňte na SMARTER cíle. Každá marketingová kampaň musí být konkrétní, měřitelná, dosažitelná, realistická, časově ohraničená, etická a opakovaně hodnotitelná. Sledujte pohyb skrze Google Analytics a vyhodnoťte si, o jaké zboží je největší zájem a jakým způsobem se zákazníci dostávají k vaší nabídce.  

Marketingová kampaň je začátek běhu na dlouhou trať. I když vytvoříte sebelepší, nebude to k ničemu, pokud podceníte logistiku. Přece nechcete, abyste místo přívalu objednávek museli opravovat váš e-shop, protože jich nezvládne tolik vyřídit. Nezapomeňte tuto důležitou otázku probrat s vaším IT oddělením. Následně si zajistěte dostatečnou posilu z řad zaměstnanců. Navazování kontaktů a vyřizování dotazů je důležitou součástí péče o zákazníka.  A posledním bodem, který musíme zmínit, je responzivita. Víc než 50 % objednávek se standardně vytváří přes mobilní telefony. Tak na to myslete! A pokud si s něčím nebudete vědět rady, obraťte se na nás. Rádi vám s tím pomůžeme.  
Tak co? Jste připraveni na Black Friday? 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021