Buďte inspirací a určujte styl

Webdesignové trendy 2022

Zaujměte obsahem, ale i formou! Váš webdesign musí okouzlit. Webdesign je neustále se vyvíjející oblast. Mění se způsob navrhování webových stránek, i to, jakým způsobem je lidé využívají. Vyvíjí se i technologie, které za nimi stojí. Ale jak se v tom všem neztratit a naopak využít změny ve svůj prospěch? Chcete mít přehled o aktuálních trendech? Pak jste na správném místě. Podívejme se na to společně!

Zpátky na blog

Ve stylu kina 

Domovská obrazovka stále hraje prim. Moderní pojetí webdesignu přivede zákazníka před plátno kina. Širokoúhlé video na pozadí, které vtáhne zákazníka do webu. Originálním způsobem tak upoutáte pozornost a získáte větší míru interakce.  

Méně je někdy více 

K modernímu minimalismu se přiklání řada webdesignerů. Vytváří se tak svěží a přehledné prostředí, které není zahlcené množstvím extravagantních prvků. Na základech minimalismu jsme vystavěli i web pro Data Software Brno s.r.o. Nebojte s minimalismem experimentovat a vyjít z davu! Už dávno to nemusí být jen bílá barva, která se utápí v monotónnosti, povolte uzdu fantazii. 

Chatboti 

Rozšíření, pomocí kterého dáte webovým stránkám hlas. Umělá inteligence v podání chatbotů umí prolomit komunikační bariéru a rozšiřuje tak možnosti interakce se zákazníky. Jejich použití je efektivní i z ekonomického hlediska, dokáží nahradit hned několik lidí, a přesto provedou zákazníka tou správnou cestou. Na stránky e-shopu Káva Spojuje jsme implementovali chatbota pro snazší komunikaci. 

chatbot kava spojuje
Chatbot na webu Káva Spojuje

Zhasněte 

Prvek, na který se vyplatí při vytváření webových stránek nezapomenout. Přepínání mezi světlým a tmavým motivem webových stránek je zkrátka možnost, která je v roce 2022 nutností. Při jeho použití však dbejte na použití barevných palet tak, aby při změně motivu neovlivnily čitelnost. 

Na rychlosti záleží 

Webová stránka zahlcená prvky třetích stran a složitými grafickými prvky, které zpomalí načítání, zkrátka dobré jméno neudělá. Díky chytrému načítání obsahu se k uživateli dostane pouze to, co zrovna potřebuje vidět. Ostatně – sociální média tuto metodu volí již mnoho let. 

Prostor pro nadměrnou typografii 

Trend v UX designu, který otevírá neskonale mnoho možností, jak si vyhrát s písmeny. Užívání této typografie se mnohdy slučuje s výše zmíněným minimalismem. Vyzkoušejte použití nadměrné typografie k osvěžení stránek. 

typografie 1
Nadměrná typogafie na webu, zdroj: www.elementor.com

Za sklem (Sklomorfismus) 

Čistě UX trend, který v roce 2022 čeká boom. Propojení průhlednosti, rozostření a pohybu – tak dosáhnete efektu matného skla. Optický klam odrazu, difúze a stínů, který nabízí jednoduchý a čistý vzhled. 

Zpátky v čase 

Retro se vrací do módy. Ponořte se do doby 90. let, kdy vznikaly první webové stránky s minimálním grafickým designem. Právě k jasným barvám, robotickým typům písem a viditelným rozložením tabulek se vrací weboví designéři v roce 2022. 

retro webdesign
Autor webdesignu: Hiroshy

Interaktivní je atraktivní 

Pohybem myši se rozezní klavír, nebo se napne tětiva luku. Zařazením interaktivních prvků rozhodně zaujmete. Nic není natolik odvážné, abyste interaktivní prvky museli vynechat. Stačí použít interaktivní písmo a webové stránky dostanou šmrnc. 

Umění rolování 

Ta nejběžnější činnost, kterou každý návštěvník na webové stránce udělá. Roluje stránku níže pro více obsahu. Šikovní UX designéři si umí pořádně vyhrát s podobou běžného rolování. I takováto základní funkce se dá zužitkovat a pomocí ní můžete doslova vtáhnout zákazníky do hlubin vašich stránek. 

web2
Kreativní rolování na webu, zdroj: Fireart & Double Notches by Hesham Mohamed 

Rok 2022 přináší do oblasti UX designu nebývale mnoho možností pro kreativitu a hravost. Udělejte krok vpřed a vyzdvihněte svoji webovou stránku. 

Uvažujete o refreshi vašeho webu? Napište nám. Probereme spolu vaše představy a ty pro vás zrealizujeme.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Objevte další články

Marketingová strategie

Jak na lokální marketing

si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 

Číst více »
Rady a tipy

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.

Číst více »
LinkedIn

Jak zefektivnit nábor na LinkedInu?

Dnes už není asi žádná osoba, která by nevěděla, co je LinkedIn. Dříve opomíjená sociální síť se těší velkému boomu. Aby taky ne. Velkou zásluhu na tom má samotná pandemie covid-19, která pořádně zamíchala kartami všech – zaměstnanců i samotných zaměstnavatelů. LinkedIn je sociální síť, která byla primárně vytvořena jako místo, které je zaměřené na pracovní trh a businessovou komunikaci. My se tentokrát zaměříme právě na možnosti vyhledávání nových talentovaných zaměstnanců.

Číst více »

Jsme marketingová agentura, která se zaměřuje na netradiční marketingová řešení v digitálním marketingu i mimo internet.  Důležité jsou pro nás výsledky, dlouhodobá spolupráce a spokojený klient.

Fakturační údaje

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017 | DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Labská 5/217, 625 00 Brno

Lubomír Černý
IČo: 87528801 | IČP: 1011560160

Kontaktujte nás

© Všechna práva vyhrazena 2016 - 2021